Espresso makineleri filtre kahve yapabilir mi ?

Hem espresso hem filte kahve yapabilen makinalar var mı ?

Var ama yapan aynı mekanizma değil iki makineyi birleştiriyorlar sadece.

  • kullanıcıadımbuolsun  (28.03.18 16:50:35)
delonghi'nin öyle bir makinası var ama hiç bir yerde stokta kalmamış. bulursanız bana da haber verin.

www.delonghi.com
  • inheritance  (28.03.18 16:52:56)
hayır yapılamaz..

filtre kahve ile espresso farklı türlerdir. filtre kahve filtre kağıdının içindeki kahvenin suyla demlenerek süzülmesi şeklindedir. espresso ise kahveye basınçlı su vererek kahvenin içindeki yağlı ve baskın aromanın elde edildiği harbi kahve türüdür.

ancak espresso makinesi ile yaptığın espressoya sıcak su katarak americano yapabilirsin.

sertlik derecesine göre:
espresso > americano > filtre kahve

@inheritance'in yukarıda bahsettiği bc420'yi kullanıyorum yıllardır. öğütücüsüz combo makinelerin en pahalısı ama alemin de kralıdır. bulabilirseniz mutlaka alın tadına vara vara kahve içersiniz.

yarasın..
  • Fayfa  (28.03.18 17:00:41 ~ 17:10:27)
Espresso makinesi ile espresso yapıp üstüne sıcak su eklerseniz americano olur, filtre kahveye benzer bir tadı vardır (yani kısmen)

kombo makineler var, şu yazıdaki bonus bölümünde görebilirsiniz

mokapota.com
  • ehu  (10.04.18 01:26:43)