Eskişehir'de Hangi Semtte Ev Tutmalıyım..??

İş için Eskişehir'e yerleşeceğim. Nisan ayında ev tutmam(kira) gerekiyor. Hangi semtlere bakmamı önerirsiniz?

Şartlarım şunlar:

1) Para sıkıntısı yok, kira ve tüm giderleri şirket karşılıyor.
2) Ev yeni/bakımlı olmalı. Hatta mümkünse güzel bi site içinde olsun.
3) İş yeri Espark civarında. Aracım var ama promil aşımı ve yoğun trafik saatleri düşünülerek toplu taşımayla da rahat gidip gelinebilsin.
4) Yalnız yaşayacağım ve erkeğim (ara sıra partilerim, komşularla papaz olunmayacak bi bölge olmalı)

NOT: Web'de yaptığım araştırmalara göre bu kriterlere göre en uygun semtler Vişnelik, Doktorlar, Yenibağlar ve Batıkent deniyor.

Siz ne dersiniz?
Para sorunu olmayan ve 10 yıldır yalnız yaşayan 35 yaşındaki bekar bir erkek nerede ev tutmalı..?

Tşk..

partileyeceksen vişnelik zor, aile yeri onun dışında vişnelik derim ben. ne sektörü bu arada eskişehir güzeldir.

  • biravekahve  (26.03.18 21:12:56 ~ 21:14:25)
Şu an hangi şehirde hangi semtte yaşıyorsunuz ona göre yorum yapmak daha doğru olur.Doktorlar bir alışveriş caddesi, mesken için tutulacak bir yer pek olmaz.İş hanları var daha çok.

  • perd ta e pigra  (26.03.18 21:31:39)
@perd ta e pigra

Doğma büyüme Ankaralıyım ve şuan Ankara'dayım.. Eskişehir'i semt bazında bilmiyorum hiç.
  • Fayfa  (26.03.18 21:39:50)
nasıl bir iş o ya para sorunu olmayan panpa, hangi şirket? :)

genel olarak yeni binaların hiçbirinde ses yalıtımı olmadığı için sizin gürültünüz başka yere, başka yerin gürültüsü size çok kolay gelecektir. bu nedenle ben en az komşu olması açısından en üst kat tercih ettim.

- vişnelik'te site bulmak çok zor. ayrıca orta yaşlı nüfus ağırlıklı olduğundan sık sık parti işi nasıl olur bilemiyorum.
- doktorlar'da site zaten yok. binalar genelde eski (içleri yeni olabilir.) çarşının göbeği diyebiliriz ama park işi falan sıkıntı.
- yenibağlar'da yeni evler yapıldı ama öğrenci bol olursa gece uyuyamayabilirsiniz. tabi öğrenci olduğu için de sizin partiniz de çok göze batmaz. çarşının da göbeği.
- batıkent merkeze uzak ama para sıkıntınız yokmuş, 30 liraya çarşıdan taksi tutar dönüşlerde. toplu taşıma var ama yerine göre sıkıntılı. site veya villa tipi ev bulmak da daha kolay. tabi yine aile ağırlıklı olduğu için ses nasıl olur bilemem.

ben olsam tercihimi hem çarşıya uzak olmayışı hem de yeni binaların artması sebebiyle sümer veya osmangazi (mahalle) tarafından kullanırdım.
  • sanal uyku  (26.03.18 21:40:00)
saydığınız yerlerin hepsi güzel yerler fakat hepsinin kriterlerinize uymayan bir tarafı var.

benim aklıma özdilek avm'nin karşısında yapılan büyük studyo daireler geldi anlatımınız uygun. kiralık var mıdır bakmadım ama esparka yürüme mesafesinde, binalar geçen sene yapıldı, içi bakımlı ve lüks. bütün gece mekanlarıyla da yan yana neredeyse. eğer yoksa da saydıklarınızdan en mantıklısı yenibağlar, eskibağlar. yaşam kalitesi olarak batıkent sümer vişnelik daha iyi buralara göre tabi ama kopkop partiler verebileceğin evleri biraz arayıp tarayıp bulman lazım.
  • jonestown  (26.03.18 22:00:25)
Hasan Polatkan Bulvarı tarafında site içerisinde bakımlı güzel evler mevcuttur. Kiraları da max 1.500 falandır. Hasan Polatkan Bulvarı tarafındaki semtler Büyükdere ve Sümer olarak geçiyor. Büyükdere tarafında Osmangazi Üniversitesi öğrencileri ağırlıklı olarak yaşıyor fakat yaşayan aileler de mevcut. Burada yaşayan aileler mecburen öğrencilerin varlığına alışmış durumda. Arada sırada bokunu çıkarmamak şartıyla partileyebilirsiniz gibi geldi.

Espark civarındaki işyerinize tek tramvayla yaklaşık 20 dakika gibi bir sürede gidebilirsiniz. Promil aşımı olan günlerde de Espark'tan Osmangazi Ünv tarafına taksiyle 15-20 tl civarı tutar.

Eskişehir rahat ya. Her türlü yaşarsın.
  • principlei  (26.03.18 22:03:26)
@ jonestown

Yok yahu, öyle kopkop partileme yaşlarım geçti benim:) Ama ara sıra gürültü vs. olunca da vıdı vıdı etmesin kimse istiyorum o kadar..

Gelen yorumlara bakılırsa öncelik sırası şu şekilde gibi sanki;

1) Yenibağlar
2) Sümer

Galiba bu 2 seöte yoğunlaşmam lazım..?
  • Fayfa  (26.03.18 22:05:32)
Yenibağlar'da park yeri sıkıntısı çekebilirsiniz bu arada

  • principlei  (26.03.18 22:08:34)
Ankara’da nerede yaşıyorsunuz diye sormuştum aslında.örneğin Ümitköy ya da çayyolunda yaşıyorsanız Osmangazi size hiç uzak gelmeyecektir.Bahçelievler tarafındaysanız Bağlar, Emek’teyseniz Vişnelik’i yadırgamazsınız.
Etimesgut’ta ikamet ediyorsanız Batıkent de olur pekala.
Benim önerim de Hasan Polatkan olacak.
Sevgiler.
  • perd ta e pigra  (26.03.18 22:33:57)
bi kere espark çevresindeyse iş yeri, vasıta gerektirecek yerlere bulaşma derim, ki partilerim falan diyorsun, şehir merkezinden uzaklaşma.

doktorlar iş hanı dolu orayı geç, çok iç taraflar olmamak şartıyla yenibağlar/eskibağlar olabilir, adalar olabilir, manzara falan güzel bi çatı katı düşürürsen hoş olur.

ben şahsen şimdi eskişehirde yaşama durumum olsa adalarda bi yerlerde ev tutardım. (eski yenibağlarlı)
  • yuto  (27.03.18 01:57:13 ~ 01:58:09)
Adalar civarı olur, porsuğa bakan yer varsa en azından manzara birşeyler olur.

  • Uncle Sam  (27.03.18 09:50:48)
Eskişehirli geldi, çekilin! ^^

Batıkent: Diğer seçeneklere göre yeni bir yerleşim yeri. Geniş kaldırımlı, ferah, sakin bir mahalle. Pek çok site var. Fiyatları da abartılı değil. Merkeze biraz uzak kalır ancak dolmuş, tramvay, otobüs güzergahına yakın bir bölgesinden ev tutarsan o kadar da sorun yaşamazsın.

Sümer: Müstakil evler ve yeni binalar mevcut, sakin bir semt. Belki nezih de denebilir. Kendince bir dokusu var buranın da. Benim izlenimim; hem mahalle kültürünü yaşatıyor gibi hem de modern sevimli bir semt. Burada da dolmuş ve otobüsle ulaşım sağlayabilirsin.

Adalar: Espark'a yürüme mesafesi, merkezi. Özellikle bahar-yaz aylarında Adalar'da yürüyüş yapmak güzel olacaktır. Ulaşım sorunu yok. Belki zemin açısından biraz düşündürebilir, araştırmak lazım.
  • chihirovekohaku  (27.03.18 10:31:39)
Özdilek avm yakınlarındaki siteler derim ben,hem yeni yapılar hem espark'a yürüme mesafesinde hem de sakin :)

  • ozi34  (29.03.18 19:01:48)