Adaptörlerin hepsini atıp yerine power supply koysak?

evde 4,5 tane sürekli prize takılı adaptör var 5v-12v arası,bildiğim kadarı ile bunlar boşta iken de akım çekiyor

elimde birtane boşta 650w psu var, bu adaptörleri atıp hepsini psu dan beslesem bir kazancım olur mu?

Olmaz. Ayrıca gürültü olur.

Boşta duran adaptör neden enerji harcıyor?
  • malheiros  (26.03.18 15:19:46)
boşta iken çok çok çok az çekiyorlar. yıllık maliyeti 5 lira bile etmez.

kablo karmaşası olmasın vs dersen, psu ile o iş sakat, çok usb çıkışı olan güçlü bi adaptör alabilirsin. neden sakat dersen; telefonda da adaptörlerde de çıkışı ve girişi optimize eden çipler var. o çipler olmayınca telefonu/tableti eline alabilirsin.
  • washe  (26.03.18 15:20:52)
www.donanimhaber.com bende düşünüp araştırmıştım. Yılda 6 adaptörden 1 lira tasarruf ediliyormuş. Ben olsam bu para için hepsini psuya almazdım ha kablo kirliliği varsa durum ayrı tabi ama düşündüğüm en kullandığım elektrik bandına bile değmeyen bir para.

  • alp9900  (26.03.18 15:24:19)
o psu da boştayken o adaptörler kadar akım çekeceğinden hiçbir kazancınız olmaz (:

  • vhs kaseti  (26.03.18 16:15:19)