Ankaradayım yapacak bişey bulamıyorum

Ev iş arasi mekik dokuyorum resmen pelte gibiyim. Geyik yapacağım alınmayacak birini arıyorum ama yok kesin bi alınma oluyor o alınmasa başkası alınıyor. Çocukken put gibi dururdum o da batardı millete. Tek çocuğum insanlarla ciddi muhabbeti benden bilgili olmadıkları sürece sevmem. Mesela haftasonu film izleyip kritik yapabileceğim birini arıyorum ama imkansız elbette. Hiçbirşey ilgimi çekmiyor ise girmeden önce de hastalık hastası olmuştum. Ickim sigaram kumarım yok ankarada bunları yapmıyorsan dışarı çıkmak sa anlamsız oluyor sanırım.

ahaha, yaklaşık benim durumum.

1.5 sene oldu geleli, aslen ankaralıyım alışırım diye geldim ama pişmanım şu an.

yaşam enerjim azalıyor resmen burada. 1,5 aydır gitme planları yapıyorum, son değerlendirmeleri yapmaktayım artık.

bu şehirde yaşam ancak geniş bi arkadaş çevren varsa güzel olabilir. onun dışında zor bana göre. ve genelde insanlar yalnız, mikro ortamlarında zaman öldürme üzerine hayatlar maalesef
  • nucleon  (23.03.18 23:50:21)
ankaraguzeldir.org bir göz atın; kalabalık şeyler, sakin şeyler, pahalı şeyler, ucuz şeyler, kültür sanat spor üçlüsünden bir şeyler, bir şeyler bulursunuz belki aklınıza yatan. Ankara, güzeldir.

  • olanlaolunmaz  (23.03.18 23:52:34)
@olan elbette etkinlik vardır da kiminle gideyim yeni tanistigim biriyle gitmek de saçma geliyor artik. Nucleon son derece hakli

  • her gece aç  (23.03.18 23:55:34)
Önce şu konuda anlaşalım, "hiçbir şeye ilgiliniz yok" değil. İlginiz var ancak denemeye gönüllü değilsiniz. @nucleon da siz de kendi fikriniz üzere haklı ve tutarlı olabilirsiniz ancak bundan sonrasının nasıl olmasını istediğinize göre bir plan yapmanız gerekiyor. Çünkü malum, bazen haklı olmak sorunu çözmüyor.

Atölye çalışmaları bulabilirsiniz, fazla kalabalık olmayan gruplardan oluşan; haftalık filmler üzerine, kitaplar üzerine konuşan ve bunu gerçekten önemseyerek yapan. İçkisiz, sigarasız ve kumarsız olanları da var, katıldım. Sizle aynı amaçla orada olan insanlarla doğrudan tanışmasanız da bir ortaklığınız olduğundan iletişim kurmak da daha kolay olur. Yaptığınız/yapmadığınız şeylere devam etmek hoşnut olmadığınız bu durumun da devam etmesi anlamına geliyor.

Ben haddim olmayarak birkaç küçük öneride bulundum, varsın siz de "saçma"lığını biraz görmezden gelin deneyin. Belki bir şeyler farklı olur bu defa.

Kolaylıklar!
  • olanlaolunmaz  (24.03.18 00:04:04 ~ 00:16:23)
zaten şöyle bir durum var, @olanlaolunmaz ın paylaştığı ankara etkinlik paylaşım platformunun adı bile "ankara güzeldir" güzelse neden belirtiyoruz, daha yaratıcı isim mi yoktu :) onlar bile kendini kandırıyor gibi oluyor.

evet bunu ben de yaptım ilk geldiğimde, tiyatrolardan konserlerden dem vurdum, ankarada çok imkan var bu anlamda dedim, ama onlar da bi yere kadarmış.

doğa yok bi kere ankarada, en yakın doğamsı yer 45 dk araç ile bana. heryer beton.

haftasonu eymir e gitsen tüm ankara orada, ilkokul arkadaşını bile görebilirsin yani o derece bazen.
  • nucleon  (24.03.18 00:21:59)
Mesele ankara değil bence, bir şeyler yapacak insan arıyorsanız, bu ortak ilgi alanındaki grupları, kulüpleri araştırırsınız, durup dururken nasıl insanların sizi bulmasını bekliyorsunuz ki,

hiç olmadı duyuruya şu etkinliği yapacağım gelen var mı yazın, çıkar bir kişi, burada duyuru ankara telegram grubu kurulmuştu, orada görüyorum bir şeyler yapanlar oldu, bunların hiçbiri olmadı bazen de bazı şeyleri tek başına yapıp gittiğiniz yerde insanları bulabilirsiniz, dediğim gibi mesel ankara değil, biraz sizin tembelliğiniz.
  • gezegen olan pluton  (24.03.18 00:25:23 ~ 00:26:11)
şimdi @gezegen, olay şu, ankarada bireysel yapabileceğin çok az şey olduğu için bence @her gece aç bu tarz bir içerik yazmış, soru başlığı aslında ankaranın sorunu.

bu arada ben de konuyu sahiplenmiş gibi oldum :)
  • nucleon  (24.03.18 00:32:10)
@her gece aç, @nucleon meselenin ankara ile alakasi bende tam netlesmedi :) ayni arkadas cevresi ile istanbul'da yasasaydiniz ne degisecekti mesela?

bir de ikiniz de ayni sıkıntıyi yasiyorsaniz birlikte takilin iste :P
  • cocuklugundan optum seni  (24.03.18 07:42:27)
Vatsab yada telegram grubu kurulup oradan ortak kararlarla hareket edilebilir bence. Yazda geliyor..

Maalesef ankarada yalniz yapilacaklar sinirli.

Ama seviyoruz bu lanet sehri kabul edelim :)
  • bir3iki7  (24.03.18 09:52:26)
@pluton ecet o grubu ben de biliyorum ama alakasız insanlarla biseyler yapmak da tuhaf geliyor mesela ben bi ara müzeleri gezmeye niyetlenmistim yatti o is zaten suan pelte gibiyim demistim

@olunmaz fazla kalabalık olmayan gruplardan oluşan; haftalık filmler üzerine, kitaplar üzerine konuşan ve bunu gerçekten önemseyerek yapan gruplardan bahsetmissiniz ben hic öyle biseye rastlamadim burada bile öyle bi grup kurulamiyor varsa bile nasil ulaşıp katılacağız ve bizi neden aralarina alsinlar

@optum seni en azından deniz kenarina gidip bi banka oturup boğazı izleme şansı olurdu :P
  • her gece aç  (24.03.18 10:48:12)
@ac seni yenicem istanbul diye de bagirir miydin :P

  • cocuklugundan optum seni  (24.03.18 10:54:40)