Milli maç aralarını çok seviyorum

Benden başka seven de bir allahın kulunu göremedim zaten şu yaşıma kadar. Ligler tatil ediliyor diye ağlıyor millet ama ben atıyorum beşiktaş konya maçı izleyeceğime deminki aşşşırı sıkıcı türkiye irlanda maçı izlemeyi tercih ederim. Ki hani baya fanatik beşiktaşlıyım ve milli takımın maçlarında bazen rakip takımı desteklediğim de olur ama milli maç olgusunu çok seviyorum, farklı takımlardan insanlar gelip maç yapıyor kendi ülkeleri için, hoş bi olay bence.

Ya da ne bileyim arsenal-city maçı izleyeceğime fransa-ingiltere tarzı bi maç izlemeyi de tercih ederim. Zaten çift sayılı yılların yazlarını çok seviyorum dünya kupası ve avrupa futbol şampiyonasından dolayı. Özellikle dünya kupası hayranı biriyim.

Var mı benden başka milli maç arası gelip ligler tatil olunca mutlu olan ve milli maç izlemeyi seven birileri? Ya en basitinden beşiktaş bu hafta napacak diye stres olup, puan kaybedince bi hafta dertlenme durumu yok ya sırf bu yüzden milli maç araları candır.

Der meister sen misin?

Ben sevmiyorum araları, ne kadar başında çoban olsa da takımımı izlemeyi özlüyorum. Heyecanı, tribünü, evimdeyse masa kurup izlemeyi özlüyorum. Sırf aynı milliyetten oldukları için bir araya gelen herifler beni heyecanlandırmıyor, hatta biraz, sporun doğasına da aykırı buluyorum.
  • 6 yasimdan beri metal dinliyorum  (23.03.18 22:47:36)
sporun ruhu konusunda yılda milyon dolarlar kazandıkları için yıllardır x takımında oynayıp sonra daha fazla para için y takımına geçen ve bi anda o takım taraftarı olan oyuncuları izemektense, kendi ülkeleri için bi şey yapmak isteyen ve "normal şartlar altında" bundan temsili bir ücret dışında beklentisi olmayan oyuncuları izlemek daha hoş bence. He dediğim gibi normal şartlar altında öyle ama bizde bu işi bile prim kavgasına, tazminat davalarına döktüğümüz için spor ruhu falan kalmıyor

  • nundu  (23.03.18 23:08:52)
hello from the other side.

ben de milli takım maçlarını klüp maçlarından daha fazla seven biriyim.

ben de dünya kupası ve avrupa kupası yıllarına özlem duyuyorum, tek yıllarda mutsuz oluyorum.

amma ve lakin milli takımlar da biraz şey olmadı mı artık?
  • levpontryagin  (23.03.18 23:14:18)
benim hastalık derecesindeki spor sevgimin temelinde rekabet var. bu yüzden kulüp futbolunu çok sevmekle birlikte, milli maç aralarından pek şikayetçi olmam. gelgelelim, bu hafta sonu olan saçmalıktan tümüyle nefret ediyorum çünkü herhangi bir organizasyonun parçası olmayan hazırlık maçları hepsi. duyuruyu görünce yine gözüm seğirdi, monitörü yumrukladım. entrry'yi bitirdikten sonra da ağlayacağım.

dünya kupası/avrupa şampiyonası elemeleri olsun, bu organizasyonların kendileri olsun... bunlara lafım yok. nasıl ki kulüp futbolunu seviyorsam, bunları da sever ve takip ederim. çok şükür buz hokeyi var da yine idare ediyorum ben. üzerine para verseler dünyanın en iyi takımının hazırlık maçını izlemem açıkçası. nefret ediyorum. halı sahada arkadaşımı izlerim, çok daha eğlenceli. televizyon başında niye amaçsız bi etkinliği izleyeyim ki, onu yapacaksam benim de bi parçası olmam lazım. anca o zaman bi anlamı olur.

sözün özü, duyuru sahibi kesinlikle der meister değil hehehe
  • der meister  (23.03.18 23:18:51)
@der meister

zaten artık hazırlık maçları yerine uefa uluslar ligi adında bi sisteme geçilecek, o da bi nevi eleme gibi, bi şekilde euro 2020'ye gitme şansı var oradan takımların. Gerçi evet rekabet konusunda haklı olabilirsin ama yani her hafta lig her hafta lig bence bi ara fena gelmiyor ya, sonrasında işte özlem falan derken coşku da artıyor.
  • nundu  (23.03.18 23:24:11)
uluslar ligi zaten dangalak uefa'nın son yıllarda yaptığı en mantıklı işlerden biri, kesinlikle destekliyorum ama o da bu senenin sonunda başlayacak. ben bu hafta sonu için çok mutsuzum jsfjsk. gerçi bir yandan iyi oldu ya, kafam rahat bir şekilde işime gücüme bakar, evi toparlar, ders mers çalışırım. yazın üç ay futbol olmasın şikayet etmem ama mart ayının sonunda, en heyecanlı zamanda küt diye bütün ligleri kesip hazırlık maçları için ara verdiler ya ona deli oldum. şu hafta ara vereceğinize fikstürü ona göre ayarlayıp ligleri 15 gün erken bitireydiniz arkadaş, 2 hazırlık maçı yapar üstüne dünya kupası'na giderdiniz işte.

  • der meister  (23.03.18 23:27:03)
lig arası ve bitimini ben de çok severim. championship manager 01/02 sağolsun futbola spor ya da taraftar olarak ilgim kalmadı. sürekli transfer dönemi gelsin istiyorum. yeni transfer haberleri, kim nereye gidecek, bunlar daha zevkli geliyor bana.

  • late viper  (24.03.18 01:08:57)