köprücük kemiği kırığı, baştan mı savmışlar? foto ekledim.

dün yeğenim basket maçında düşüp köprücük kemiğini kırmış. acilde zaten bakmıyorlar, sarıp yarın ortopediye getirin dediler. bugün götürdük, kırılan yer tam ortada, birbirine değmiyor bile röntgende iki ucu. hatta üst üste duruyor. doktor eczaneden bir medikal sırtlık aldırdı omzuna geçirip gönderdi eve. taktığı şey de hiç sıkı değil. tenine değmiyor neredeyse. cerrahi müdahelede iz kalır yüzde 98 bu şekilde kaynar dedi. kemikler birbirine değmeden kendi kendine nasıl kaynayacak ben güvenemedim hiç. 15 gün sonra kontrole getirin dedi. 15 gün beklemek mantıklı mı yoksa götürelim mi başka yere? hastane özel hastane.

merhaba. 7 yaşındayken ben de düşme sonucu köprücük kemiğimi ya kırmıştım ya da çatlatmıştım, o kısmı tam hatırlayamıyoruz ailemle. bana da kollarımın altından omzuma tüm sırtımı çevreleyen sımsıkı bir şey verilmişti onu takmıştım birkaç ay. başka hiçbir müdahale yapılmamıştı ve kaynamıştı. siz tabi ki içinize sinmiyorsa mutlaka gidin, sorun, öğrenin. ben sadece paylaşmak istedim. çok geçmiş olsun.

  • gunesibekleyen  (23.03.18 20:06:27)
ben de 3 yıl önce köprücük kemiğimi kırmıştım. benimki operasyonla düzeltilebilecek bir durumdaydı çünkü köprücük kemiğinin omuza yakın ucu kırılmıştı. eğer ortaya yakın olsa ameliyatsız düzelir demişti doktor.

onun için de sekiz bağı diye bir bağ var. düzgün bir şekilde o sırtlık dediğiniz şeyi bağlıyorlar 1 ayda falan kaynıyor kemik. çocuk küçük olduğu için daha da rahat kaynar hatta. ben 30 yaşında kırdıydım. ey gidi ne günleri.
  • godsparticle  (23.03.18 20:18:59)
devlete ya da fakülteye götürün bir de, doktorlar günde yüzlerce hasta gördüğünden daha tecrübeli oluyor.

  • gezegen olan pluton  (23.03.18 20:25:28)