Öğrenci evi için uygun yemekler/yiyecekler

Neler? Makarna bunların başında geliyor sanırım.

en uygunu aç kalmalarıdır çünkü erkeklik askerlikte açlık öğrencilikte öğrenilir.

şaka bi yana, fırın varsa fırına koy tavukları pattizi salçalı suyu dök soğan moğan da tabii minimum bulaşık ve emek ile maksimum nefaset.

tavanı al içine havuc kabak brokoli falan ne bulursan at yağda öldür istersen az da soya sosu at sonra tavukları da ekle iyice bişir yine tek tavada pişmiş az bulasıklı bol vitaminli yemek.
  • proletarier aller lander vereinigt euch  (23.03.18 14:10:38)
Tavuk yemekleri. Pişirmesi kolay ve ucuz.

Mercimek çorbası.

Patates kızartması ve diğer patates yemekleri
  • tociess  (23.03.18 14:11:09)
yumurtadan yapılabilen herşey
tost çeşitleri
patates
makarna
  • interview with the vampire  (23.03.18 14:14:05)
cornflakes :(

  • principlei  (23.03.18 14:31:22)
Her türlü vejetaryen gıda bu sınıfa girer. Baklagillerin pişmiş halleri var konserve mesela, pişirmene bile gerek yok, tertemiz protein kaynağı. Heinz kidney beans, black beans, kuru fasulye falan. Ki heinz'dan ucuz olanları da var. Baktım migros'ta 4-5 lira 2 porsiyon çıkar ondan. Makarnaya topping yaparsın ketçapla, yanına da brokoli haşlarsın mikrodalgada, on numara beş yıldız sağlıklı beslenme. Hazırlamak max 15 dk.

  • bos gezenin bos ustasi  (23.03.18 15:23:55)
sebze yemekleri. temel şeyleri bir defa para verip alın yağ salça soğan, sonrasında bütün yemekler kolay, bir tencere pişirip 2-3 gün yersiniz. tavuk da uygun, kızartın, kavurun, haşlayın.. bulgur pilavı da olabilir, hem besleyici hem doyurucu hem yapması kolay.

  • ozgur bir kusun hatirati  (23.03.18 15:31:17)
Ton balıklı bilimum, sandviç salata makarna
Bim-Şok-A101 konserve barbunya pilaki
Hazır çiğköfte dürüm
Menemen (sabah öğle akşam ye mis gibi)
Şinitzel, nugget bol sosla ketçapla vb.
  • sydney  (23.03.18 15:48:10)
Balık.
Bazı balıkçılar var, pişirip veriyor.
10-15 liraya bir kilo hamsi tava yaptırıp 3 kişi doyarsınız.
Hem de balık iyidir.
  • anten  (23.03.18 15:54:56)
Soğan kavurup, domates biber doğradıktan sonra içine ne koyup suyla kaynatsan yemek oluyor zaten. Patates ve mantar olabilir, ekonomik olur. Arada bir tavuk veya kuşbaşı da olabilir mantar yerine.

Zeytinyağlı fasulye belki de ilk sırada olmalı. Hem pişirmesi kolay hem ısıtma derdi yok hem dayanıklı.
  • lazor  (24.03.18 00:20:01)