airbnb'de komple daire kiralama ve kişi sayısı problemi ?

merhaba romalılar,

şimdi ben airbnb'den ev tutmayı planlıyorum 1 haftalığına. ( yurtdışında) ancak bana bir kişiyle 2 kişi arasında muazzam fark veriyor. ben şimdi özel oda tutsam okey ama ev tutuyorum neden böyle saçma bir fark var?? istediğimi davet edemez miyim eve ya da spontan biriyle tanıştım ve davet edip bende kalamaz mı ? kafamda deli sorular ??

tek kişilik kiralayayım şimdi napayım :D

Ne kadar kişi olursa para o kadar bolunecek mantigiyla fiyat artar. Evin kurallarini okuyun. Misafir davet etmek yasak değilse spontan tabi ki gelebilir. 1 haftayı tek başına gecirecekseniz tek kiralayin.

  • kafanguzelolmus  (22.03.18 13:40:41)
2 misafirin copu/pisligiyle ve gurultu leveli, sikayet alma ihtimali 3-4 kisinin kaldigi evdekinden cok daha dusuk.

Ha ama o biraz paragozmus, full ev tutarken genelde 2 kisi olur, 3.kisiden itibaren para istenir.
Bence baska bi evi tut. Cunku spontan kisiden haberi olursa (mesela kamera vardir apartman girisinde, efendime soyleyim karsi dairede/apartmanda oturuyodur vs, sikinti cikarir o kisi.

Onun disinda full ev tuttuktan sonra tabi eve adam/kadin atabilirsin ama dedigim gibi normalde 2 kisi icin gecerli olmaliydi o fiyat.
  • kuehles blondes  (22.03.18 14:04:28)