pasaportun bitimine 2 ay kala Almanya

yeşil pasaportu olan arkadaşım bugün Almanya'ya gelecek fakat pasaportunun bitimine 2 ay kalmış.

gelebilir mi? sizce sorun olur mu? avantaj olur mu bilmiyorum ama kendisi doktor.

türkiye'den çıkarmazlar onu.

  • nrmnm  (21.03.18 13:55:17)
türkiye'deki görevliler sorun çıkarmamış sanırım. ama bir görevli "Almanya'nın sizi alacağına inanıyor musunuz?" demiş.

  • a man alone  (21.03.18 13:57:34)
en az 3 ay olması lazım. öyle değilse de doktor olmanın konuyla uzaktan yakından bir ilgisi yok :))))

  • kenarortay  (21.03.18 14:04:30)
sorun olmaz. vize verirken uzun süreli pasaport istiyorlar.

  • charlotte blanc  (21.03.18 14:04:38)
sorun çıkarmamış derken arkadaşınız şu an yolda mı? öyleyse bir kaç saate öğrenirsiniz zaten.

arkadaşımı daha kontuardan çevirip uçağa almamışlardı yeşil pasaportu 3 aydan daha kısa sürede bitiyor diye.
  • nrmnm  (21.03.18 14:08:24)
@nrmnm şu an havaalanında. henüz uçakta değil ama kontuardan geçmiş.

  • a man alone  (21.03.18 14:11:27 ~ 14:13:25)
Kontuarda degil de pasaport kontrolden cevirme ihtimalleri cok yuksek.
Almanya cevirir tr cevirmezse zaten.

Doktor olmasi nasi bi avantaj saglayabilir ki? Bence daha bile kotu, doktor ama pasaportunu bile takip edemeyecek
Kisileri doktor yapmislar diye dusunurum ben.
  • kuehles blondes  (21.03.18 14:19:54)
Muhtemelen ya uçak kapısında yada Almanya'da geri çevirecekler.

  • tss  (21.03.18 14:36:02)
pasaport süresi hakkında bir bilgi göremedim ama kalacağı günden daha fazla pasaport süresinin olması iyi olur.

www.mfa.gov.tr

bence gene de risk almaya değmez, en azından 1 yıllık pasaport süresi olması iyi olur.
  • booty hunter  (21.03.18 15:23:46)
devlette çalışan kişilerin öğrencilikten ya da vb işlere göre farkı vardır diye düşünmüştüm. zaten geri dönecek olması açısından...

ama uçağa binerken gate'te sivil güvenlik kontrol etmiş ve Türkiye'den çıkamadı.
  • a man alone  (21.03.18 16:04:37)
kontuar bakmıyor genelde pasaport süresine zaten
kapıdakiler bakıyor ve 3 ay sınırı var, aşağısını almazlar görevi ne olursa olsun. pasaportun süresi 3 aydan aşağı ise gidemezsin avrupaya bunu atlayan görevli görmedim ben şimdiye kadar - istisna gören olmuştur illa ki
kapıdakiler ayrıca vizene oturumuna da bakıyor. bilmedikleri türde oturumu olup göndermedikleri insanlara denk geldim :)
  • niye ama  (21.03.18 17:08:18)