Hanımlara soruyorum

Hani şu “Tırnak sertleştirici”, “Tırnak güçlendirici”, “Tırnak onarıcı” vb. isimlerle satılan şeffaf ojeler var ya, bunlara ne kadar inanıyorsunuz? Bana bunlar hiç işe yaramayacakmış, sadece tırnak parlatıcısından ibaretmiş gibi geliyor.

Ancak gelin görün ki böyle düşündüğüm halde naptım? Gittim dünya kadar para verip aldım bunlardan bir tane asfdgs. Şimdi basit bir tırnak cilasına o parayı verdiğim için kendime sinir oluyorum. Çok aşırı bir meblağ değil ama olsun kendi kendimi enayi yerine koydum.

Neyse, işe yarıyor mu sahiden?

Çoğu bildiğin parlatıcı evet. Mesela flormar almıştım hiç işe yaramamıştı ve duş aldıktan sonra soyuluyordu. Kalyon'u önerdiler, aldım biraz daha iyi bence, işe yaradığını düşünüyorum.

  • tabirimekruh  (20.03.18 19:47:56)
B12+demir dışında bir gerçekliğe inanmıyorum tırnak ve saç konusunda

  • selamun aleykum kitty  (20.03.18 19:49:22)
umarım kalyonun almışsındır çünkü tırnak güçlendiricisi gerçekten işe yarıyor olabildiğince sık sürdüğümde özellikle tırnaklarda eskisi kırılma olmuyor mesela. her oje öncesi bir kat ondan sürüyorum.

  • rhoda  (20.03.18 19:49:58)
Ben Flormarın bir ürününü kullanmıştım şeffaf ojenin altına sürülüyordu ve işe yaramıştı.

  • mutekebbir  (20.03.18 19:59:43)
ben sally hansen almıştım. epey işe yaramıştı hatta şu an 2 yıldır falan kullanmıyor olmama rağmen eski dandikliğine dönmedi tırnaklar. eskiden kağıt gibi yırtılıyordu gram uzamıyordu şimdi taş taş.
ama tabi önceden saçma salak markalar da denemiştim onlar mesela bi halt yapmamıştı bak.

  • nolmus yani  (20.03.18 20:48:43)
Sertleştiriyor bence. Ama tırnağında durduğu sürece. Kimyasal sonuçta içine daha ser yapacak materyal koyuyorlar ve sürdüğünde sertleşiyor. Ama sertleşen ojenin kendisi yanlış olmasın tırnak değil. Yalnız simply nailogical tırnak setleştiricilerin tırnağın daha çok kırılmasına neden olduğunu söylüyordu. Ama bence üzülme sen ben de kullanıyorum, bazen tırnaklarım soyulup inceliyor öyle durumlarda işe yarıyor ve sertleştiriyor.

  • playing star again  (20.03.18 21:33:23)
kalyon'un serisi işe yarıyor; özellikle tırnak sertleştiricisi ve tırnak beyazlatıcısını düzenli olarak ojenin altına kullanıyorum dönüşümlü olarak; memnunum.

  • treamorg  (20.03.18 22:45:07)
Flormar ve Kalyon kullandım. Flormar düzenli kullanımda işe yarıyor. İşe yaradığını net olarak görmem bir ayı buldu. Kalyon daha hızlı etki ediyor. Her ikisinin de tavsiye edilen kullanım şekli haftada birkaç kez sürülmesi. Aşırı ince ve neredeyse yastığa degse kırılan tirnaklarim var. Belirgin bir iyileşme yarattı. Ancak kullanmayı bırakınca tabii ki zamanla eski haline dönüyor tırnak.

  • kedili madam  (21.03.18 02:27:54)