Çiftlikbank

tosuncuğun son konuşmasanı dinlemedim.
bugün gazetede bir haber gördüm 12M TL'ye arsa almış.
Kafamda şüphe oluştu, dolandıracak adam arsa/makina satın alır mı?
bu saftorik ciddi ciddi yatırım yapıp para kazanmayı falan mı düşünmüş?

namuslu namussuz vakası mı yoksa?

bence dolandırma niyetiyle girmedi bu işe. hatta işin bu kadar büyüyeceğini de tahmin etmedi. ortada dönen paranın büyüklüğü kendi çapını aştı, mafyaya bulaştı, hatta kendisi de dolandırıldı, sonra parayı döndürememeye başladı eline yüzüne bulaştırdı. tek çözümü parayı da alıp kaçmakta buldu yoksa işin sonu burda daha kötü biterdi.

belki de kurtlar vadisindeki eren eylül gibi kandırıldı. belki de en baştan beri bu vurgun başkaları tarafından planlanıyordu, isim olarak bu elemanı öne sürdüler. çünkü beyaz show'a bile reklam yaptırtmışlar, bu elemanda o ticari ışığı göremedim ben pek.
  • ssiradanbirigibi  (19.03.18 18:14:45)
kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez.

  • qobel  (19.03.18 18:17:52)
O aldıkları arsaları, göz boyamak için yaptıkları koftiden açılışlar için kullandılar. "Avrupanın en büyük sığır çiftliğini aciyoruz" diyerek, hem yatırılan paraları içeride tutmayı hem de yeni para girişini sağlamayı hedeflediler. Başarılı da oldular o süreçte.

  • sfteses  (19.03.18 18:36:49)
hala iyi niyetle bakıyorsunuz ya dumurlardan dumurlara koşuyorum amk. ben bi arkadaşımdan 3 kuruş borç alsam ödemek için ilk fırsatı yaratır bir şekilde söz verdiğim tarihte öderim. adam dünya kadar parayla uruguay'a kaçıyor siz daha adamı aklama peşindesiniz. ya çok safsınız ya da paralı kişiler olup kamuoyu yaratarak aklamaya çalışıyorsunuz.

sayenizde jet fadıl'ın nasıl üst üste dolandırdığını da daha iyi anlıyorum.
  • hosein  (19.03.18 18:43:15)
Bence de dolandırma niyetiyle girmedi. Bir sonraki projesini dört gözle bekliyorum. Gelse de paraları yatırsak tosunuma.

  • mevsimler  (19.03.18 20:47:02)
olay çok basit;

1) tosuncuk topladığı paralarla bitcoin işine girip mining yapacaktı. coin işinden gelen kardan parasını topladığı aklı kıtlara kar payı verecek asıl parsayı kendisi toplayacaktı.
2) hayvancılık ile kar sağlama vaadinden dolayı bir kaç hayvancılık tesisi kurdu ama asıl amaç başkaydı. göstermelik olarak kurduğu hayvancılık tesislerinin ardından bitcoin madencilği yapacağı asıl tesisi kurdu. www.youtube.com
3) başka yerlerde yine mining yapacağı başka arsa yatırımları yapmış olması normal.dolandırdığı adamlardan sermaye geldikçe yeni tesislerde coin üretecekti.
4) 2018'in başında bitcoin sürpriz şekilde dünyada çöktü! tosuncuğun planlar bozuldu; bırak kar edip yatırımcılara kar payı vermeyi, hızlı bir zarar sözkonusu oldu www.hurriyet.com.tr
5) tosuncuk kaçmanın peşine düştü ve usulca uzadı.

olay budur..

not: dün itibariyle medya açıklaması yapıp tüm mağdurların parasını bitcoin'le ödeyeceğini söylemiş tosuncuk. mining işine devam ettiğinden ve çarptığı tüm parayı bitcoin'e yatırdığından dolayı ''bitcoin tekrar fırlar nasılsa, gelecek olası kardan 3-5 kuruş ödeme yapar yoluma bakarım'' derdinde anlaşılan kamalak..
  • Fayfa  (19.03.18 21:37:18 ~ 22:17:02)
uruguayda latina chickleri yalarken aynen bunu dusunuyodur..

  • binder dandet  (19.03.18 23:39:29)
hayvancılıkla bu sistemin dönmeyeceği açık. zaten pek ciddi çiftlik/besihane tesisi de kurmamış anladığım kadarıyla.

bitcoin üretimiyle döner miydi? bitcoin aşırı yükselirken belki ama, normalde o şekilde de döneceğini sanmıyorum.
  • herhaltibiliyoring  (20.03.18 12:12:30)