Hisse alım satımı yapan var mı? Bi kac sorum var da ..

Şimdi ben bir hisse senedine kafayı taktım yapabilirsem anlık alım satim yapicam. Hangi bankayla bunu gerceklestireyim bi de komisyon vb ücret ödüyor muyuz bankalara ? Başlangıç için 4500 tl gibi bir param var takip ettigim senedin satışı şuan 30 tl baslangic için nasıl bu miktar ?

alım için de satım içinde komisyon ödersin. yaptığın işlemlerin büyüklüğüne göre ödediğin komisyon değişir. direkt şu an kullandığın bankadan yaparsan büyük ihtimal binde 2 ödersin.

  • tosunpasa  (19.03.18 17:29:10)
Bunu yapabilmeniz icin bir banka ya da aracı kurumda yatırım hesabınız olması gerekir. Alım satım işlemleri için komisyon ödüyorsunuz, komisyon oranı portfoy büyüklüğünüze göre binde 1 ile 5 arasında değişiyor genellikle. Almak istediğiniz rakam da size kalmış isterseniz 1 lot alırsınız 30 tl verirsiniz (madem adedi 30 tl) ,isterseniz 4500 tl verirsiniz 150 tane alırsınız.

  • primetime  (19.03.18 17:32:04)
standartı binde 2

4500 liralık bir alım için 9 lira ödersin. Anlık al-satlar yapacaksan yatırım firmalarını deneyebilirsin. Onlarda komisyon oranları 4500 lira için 1-2 lira büyük ihtimal. osmanlı yatırım'da 2,5 lira mesela.

onbinde 5,15 diyor.
  • akatreil  (19.03.18 17:33:35)
Komisyon oranları vs cevapları verilmiş o yüzden oraya girmiyorum. Sadece ufak bi tavsiye vermek istiyorum;

- bu soruyu soruyorsanız borsanın dinamiklerinden anlamıyosunuzdur ve al sat yaparak yüzde 90 kaybedeceksiniz. Oldu ki kazandınız bu bildiğinizden değil tamamen şansınızdandır.
  • Mcfly  (19.03.18 19:21:25)