en sağlıklı balık hangisi?

arkadaşlar en başta bebek sonra büyük kişiler için yenmesi gereken en sağlıklı balıklar nelerdir?

Somon

  • veritaslibertas  (19.03.18 16:08:58)
@veritaslibertas somon derken? norveç somonu mu karadeniz somonu mu?

  • sizofren06  (19.03.18 16:09:31)
norveç somonu out, karadeniz somonu in

www.haberturk.com

artık sushilerde karadeniz somonu daha çok kullanılıyormuş. en iyi balığın ben de somon olduğunu biliyorum ama o da maalesef ki tavuklar gibi çiftliklerde yetişir oldu malesef.
  • dedim ben sana  (19.03.18 16:19:23)
Çoğu çiftliklerde tavuk gibi yetiştirildiği için normal karşınıza çıkan somon değildir.

Çiftlik olmayan somon ise tamam.

Cevap: Çiftlikte yetişmemiş ve dip balığı olmayan balıklardır.
  • acetaminophen  (19.03.18 16:19:27)
somon ile ilgili www.atillaalpbaz.com şu siteyi inceleyebilirsiniz. sitede iddia edilen her konunun doğru olduğunu söyleyemem ama çok konuda da bence haklı.
en sağlıklı balık sorusu ise gerçekten zor soru. bu soruya istediğiniz gibi bir cevap veremem fakat eğer tanışmadıysanız belki şu site www.turkomp.gov.tr size her türlü gıdanın besin değerleri hakkında bilgi verecektir. sitede alabalık, sardalya, hamsi levrek gibi balıklara ait verilerde mevcut. afiyet olsun :)

  • ihb  (19.03.18 16:32:40)
hatta turkomp'ta yer alan su ürünleri www.turkomp.gov.tr

  • ihb  (19.03.18 16:36:15)
Çinekop ya da lüfer tabii ki.

  • kompisko  (19.03.18 17:43:57)
Bebeklerde tamamlayıcı beslenmeye geçerken hamsi, sardalya, istavrit gibi küçük balıkların yedirlmesi öneriliyor.

  • Lim5  (19.03.18 17:50:00)
Küçük balık, deniz balığı ve elbette mevsiminde balık.

  • pinkket  (19.03.18 18:47:23)
hamsi küçük balık olduğu ve yağlı olduğu için

  • delicevat  (19.03.18 20:49:00)