hitler ve yahudiler

selamlar,

anne frank hakkında okuma yaparken aklıma geldi: bu hitler'in yahudilerle ne alıp veremediği var? yahudiler ne yapmış bu herife?

cevaplar için teşekkürler. tick'ler gelecek.

halki manipüle etmek icin sürekli bir düsmana ihtiyac var.

yahudiler, sosyalistler, escinseller, sakatlar, ari irktan olmayanlar hitler icin yapay düsmanlardi sadece...

bireysel olarak yahudilere karsi ayrica bir antipatisi oldugunu düsünmüyorum.
  • hans mustermann  (19.03.18 01:21:01)
Pek çok iddia ortaya atılıyor ama genel olarak ülkedeki adaletsizliğin, işsizliğin, fakirliğin sebebini yahudiler olarak görüyor hitler. En kısa şekilde böyle.

  • tabirimekruh  (19.03.18 01:22:39)
toplumda en zengin, en üst /elit en burokrat ve en etkin grubun yahudiler olduğunu düşünüyor. Yani ortalama bir alman vatandaşı ne yaparsa yapsın yahudi refahina ulaşamaz. Onun gözünde en iyi şeylerin kaymağını yahudiler yemiş hep yani.

  • cabiday  (19.03.18 01:27:49)
hitler's circle of evil isimli bir netflix belgeseli var. nazi hareketinin başlangıcından bitişine uzanan 10 bölümlük bir belgesel. sadece hitler'in değil hareketin önde gelen isimlerinin de geçmişi ve fikirleri hakkında güzel bir belgesel. öneririm.

  • mind mischief  (19.03.18 01:37:44)
ben de circle of evil dizisini tavsiye etmeye gelmiştim ki edilmiş zaten.

Hitler aslında biraz da çevresindeki fanatiklerin gazına gelmiş. Kamplarda yahudi öldürme fikri de himmler’den çıkmış.
  • catch the arrow  (19.03.18 01:43:22)
  • annesütü  (19.03.18 01:55:35)
Almanya'nın 1. Dünya Savaşı'nı kaybetmesinin nedenini onlar olarak görüyor. Yanılmıyorsam Yahudilere karşı yapılanların katliamdan soykırıma geçişi artık Nazi Almanyası'nın yenilgisinin ufuktan belli olmaya başlamasından sonra oluyor.

  • nrn  (19.03.18 02:05:36)
Batı hristiyanlığının olduğğu bölgelerde Yahudiler'in toprak sahibi olması yasak olduğundan adamlar esnaf, zanaatkar ve bankacı olmak zorundaydı. Zaman içerisinde birbirlerini de koruyup kolladıklarından baya bir zenginlik topladılar. Ayrıca bu meslekler zeka gerektirdiğinden yapay seçilim yaşandı ve zeka ortalamaları yükseldi. Bugün bile batı Yahudileri zeka testlerinde ortalama olarak en tepedeler ve köylü kökenli kuzenleri olan doğu Yahudilerine fark atıyorlar.

1. Savaş sonrası doktor, avukat, iş adamı, akademisyen gibi paralı ve itibarlı mesleklerdeki Yahudi oranı dengesiz bir biçimde yüksekti. Savaş sonrası Alman toplumu ekonomik olarak ciddi sıkıntılar çekerken bu adamların zenginliği çok göze battı. Zaten bütün toplumda solcular (Ki birçoğu komunizmi de Yahudi işi olarak görüyordu) bizi arkamızdan bıçaklamasa savaşı kazanacaktık miti kuvveteniyordu.

Hitler tahminen sanat okuluna kabul edilmediğinde zaten sert olan dünya görüşü daha da keskinleşti ve bunu sanat okullarındaki yahudi akademisyen mafyasına bağladı. Ordan da aldı yürüdü işte.
  • cleric  (19.03.18 10:38:55)
demek ki diktatörülüğe oynayanlar, çoğunluğu en eğitimli kesime düşman etmeyi kullanıyorlar hep :)

zaten bakıldığında kullandıkları tüm yöntemlerin biribirlerine çok benzer olduğu görülüyor.
  • herhaltibiliyoring  (19.03.18 11:25:04 ~ 11:36:48)