1 cümlelik ingilizce sorusu

At least 46 Turkish soldiers were killed since Operation Olive Branch began on 20 January.

bu cümlede were kullanılmıs.
have been killed olması gerekmiyor mu?

Niye? *oldurulmusler iste. Oldurulme eylemi bitmis, gecmis gitmis.

  • baldur2  (19.03.18 06:12:19)
(bkz: passive voice)

  • alperz  (19.03.18 08:06:22)
Ikisi de olur. Okulda "Since ve for varsa, present perfect tense" diye ogrettiler bize. Dilbilgisi olarak bakarsak iki durum var; operasyon bittiyse Simple Past cunku artik daha fazla olecek kisi yok, operasyon bitmediyse Present Perfect cunku askerler olmeye devam edebilir ama Amerikan Ingilizcesi Present Perfect'i olabildigince az kullaniyor. Simple Past birkac durum disinda her yola geliyor. Hatta, bircok durumda Present Perfect kulaklarina garip geliyor. Ayni durumda, YDS'de iki secenek de olsa, 'were killed'i isaretlesen yanlis derler.
english.stackexchange.com

  • aychovsky  (19.03.18 08:09:20 ~ 08:17:56)
ikisi de olur. bu iki tense'in aynı anda kullanılabilindiği durumlar da var, bu da onlardan biri.

  • eindaclub  (19.03.18 10:40:27)