Topuk dikeni için spor yürüyüş ayakkabısı.Spor ayakkabıdan iyi anlayanlar.

Annem aylardır bu illeti çekiyor. Yapabileceğimiz her şeyi yaptık. Özel ayakkabılar vs. Şimdi geriye yürüyüş yapabilmesi için spor ayakkabı seçimi kaldı.

Topuğa maksimum özen gösterip vücut ağırlığını dengeli yayacak yürürken destek verecek bir ayakkabı için nasıl modellere bakmalıyım?

Asics nimbus denmiş ama baya sağlam koşu ayakkabısı o. Sağda solda görüyorum öyle sağlam jel gibi parlak tabanlı ayakkabılar ama hangisi iyidir bilemiyorum.

Spor ayakkabıda uzman olanlar yazarsa sevinirim.

Skechers alın memory foam olanlardan. Eğer o da olmazsa bana yaz topuk dikeni için ortopedik taban yolliyim size. Ayakkabıcıyım.

  • suicides underground  (17.03.18 02:18:09)
@suicides çok teşekkür ederim nezaketinize. Annem 72 yaşında aktif bir kadındı her gün kilometrelerce yürürdü. Aylardır evde. Ortopedik taban, özel yapım ayakkabı, her çeşit tedavi, lazer kırma, masaj bitkisel tedavi her şeyi yaptırdık. Az da olsa ilerleme var. Yeniden eskisi gibi yürüyüş yapabilirse morali de sağlığı da düzelecek ama artık adidas nike filan giymeye korkuyor.

Sırf bu topuk konusuna odaklanmış bir marka model arıyoruz. Skecherslere baktım memory foamlara ama topuk kısmı çok da güçlü gibi görünmedi bana. Yine de deneteyim yarın bir mağazada. Tekrar teşekkürler.
  • medre  (17.03.18 02:27:07)
çok alakasız bir tavsiye ama erman toroğlu nun bu konuyla ilgili bir önerisi varıdı:D
bkatınız mı?

  • benaslindayohum  (17.03.18 02:28:16)
Bir denesin bakalım rahat edecek mi.. yalnızca topuğa konan ortopedik tabanlıklar var olmadı ondan da koyulur skechersa. Umarım faydam olur

  • suicides underground  (17.03.18 02:30:36)
(bkz: #39202467)
adidas boost

  • kafadanbacakli  (17.03.18 10:41:52)
Bende de topuk dikeni var. Erman Toroğlu'nun kürü gerçekten işe yarıyor:) Fakat birkaç kere yanlış ayakkabı giyince yine tekrarlıyor. Ben nike air modellerini kullanıyorum. Topuktaki hava yastığı problemi tamamen çözüyor. Nike air giydiğim zaman ağrı olmuyor. Diğer markaları denemedim. Nike'ın air olmayanları da olmaz galiba.

  • artvandelay  (17.03.18 13:05:18)