Tanımadığınız birisinin ölmesine üzülüyor musunuz ?

sb

Tabii ki.

  • dissendium  (16.03.18 22:25:25)
Ölüm şekline göre. Üzücü bi şekilde öldüyse evet ama normalde hayır.

  • nundu  (16.03.18 22:26:11)
duruma göre;

özel jette düşüp ölen kadınlara bir saniye üzülmedim

dilek özçelik'de ağladım, çok çok üzüldüm.
  • aksach  (16.03.18 22:26:45)
üzülüyorum. ölüm konusunda metanetli olmaya gayret ediyorum. tabii ki çok acı bir tecrübe ama "sonunda hepimiz öleceğiz"i kabullenmeye, kendi hayatıma odaklanmaya çalışıyorum. gelgelelim geçenlerde davide astori öldüğü gün oturup ağladım, çok canım sıkıldı. özellikle de böyle gencecik, sağlıklı, ailesi, küçük çocuğu falan olan insanlar aniden ölünce çok üzülüyorum.

  • der meister  (16.03.18 22:27:22)
Hayatımda fotosunu görmediğim birine bile üzülüyorum.

  • cemallamec  (16.03.18 22:29:09)
Üzülmüyorum. Bazıları için belki şaşırabilirim ama başka bir duygu uyandırmıyor.

  • cikmaz sokaktan cikagelen cocuk  (16.03.18 22:29:17)
üzülüyorum.

  • theseachange  (16.03.18 22:29:40)
tanıdıklarımın bile tamamına üzülmüyorum. çoğu için tepkim "hmm kötüymüş ya" olur/oldu.

  • ghilleinthemist  (16.03.18 22:39:13)
@aksach +1 dilek öldüğünde içim yanmıştı.

onun haricinde daha çok ölen kişinin çökmüş bir yakınını, özellikle eşini gördüğüm zaman çok duygulanıyorum.
  • air  (16.03.18 22:41:54)
üzülüyorum. bir defa saatlerce ağladım.

  • playing star again  (16.03.18 23:07:14)
Duruma ve kişiye göre değişiyor.
Genel olarak intihar edenler için üzülmem kendi tercihleri olduğu için.

Üstte verilen örnek üzerinden gideyim;
Dilek Özçelik için de çok üzüldüm düşen jette ölen insanlar için de üzüldüm.
Mesela Yazıcıoğlu öldüğünde herkes çok üzülürken ben hiçbir şey hissetmemiştim bugün de benzer birine benzer bir şey olsa hiçbir şey hissetmem.
  • mutekebbir  (16.03.18 23:08:23)
Su ana kadar olumune uzuldugum bi insan olmadi. Iskence ile aci cekerek olenlere uzuluyorum tabi. Ama bende oyle bir kahrolma durumu filan olmuyor.

  • allah yazdiysa bozsun  (16.03.18 23:49:39)
Tanımamaktan kasıt hakkında hiçbir şey bilmemek mi? Öyleyse üzülmüyorum. Yakınlık hissetmediğim birine üzülmem mümkün değil.

  • harvey  (16.03.18 23:57:30)
üzülüyorum özellikle işçi ölümleri ve kadın cinayetleri dikkatimi çekiyor, tanımasam da üzülüyorum.

  • cabiday  (17.03.18 00:41:32)
Tanıdığım ve baya baya nefret ettiğim biri öldü geçenlerde. Ölüsünü bulamadılar hatta. Çok üzüldüm kahroldum. Boktan bir insan da olsa böyle bir ölümü haketmedi.

  • suicides underground  (17.03.18 01:55:35)
@konusma ben konusuyorum daha bitirmedim, + 1

bazen, "asıl ona üzül, yok asıl şunlara üzül" diyen tipin olduğu karikatürdeki gibi hissediyorum.
  • runagain  (17.03.18 01:58:45)
Evet, hatta gereksiz yere fazlaca üzüldügüm durumlar da oluyor maalesef. İnsanı geçtim herhangi bir canlının ölümü beni oldukça etkiliyor.

  • fraise  (17.03.18 01:59:45)
kalanlara uzulurum; oleninse belki olum sekline...

  • e haliyle  (17.03.18 02:14:03)
evet üzülürüm.

  • dusundumdusundumdurdum  (17.03.18 15:20:06)