İşkolik Garsonlar

Merhaba,
Mekanda siz yediklerinizi bitirir bitirmez tabağınıza hücum eden garsonlar sizi de irite ediyor mu?

Garson boş şeyi almazsa azar yer şeften. Bir şeyler kalmışsa devam ediyorum diyorum bir daha çağırana kadar yeltenmez zaten.

  • gozu acik sevisen yahudi  (16.03.18 09:47:56)
tabağımda son lokmayı daha almamışken eli tabağıma gidiyorsa rahatsız olurum
ama çatal bıçağı tabağa koyduysam, yemek bitmiştir, o zaman rahatsız olmam. aksine bir an önce alınsın isterim.

  • interview with the vampire  (16.03.18 09:48:44)
hayır irite etmiyor. doğrusunu yapıyor adam. bitmiş tabak neden önünde dursun ki.

  • abelardo  (16.03.18 09:52:24)
etmiyor. en temel isi masalardaki boslari toplamak cunku.

ayrica evet azar isitir. ya da goze batar. onu orda biraksa ustu de garson bos bos dikilirken gorurse, is yapmiyo muamelesi gorur.

boslarin onunuzde durmasiyla ilgili ozel talebiniz varsa soyleyin, almasinlar.
  • jimicik  (16.03.18 10:01:42)
Evet hoşlanmıyorum. Ama çoğu yerde "Devam edecek misiniz?" sorusu geliyor, yemek istemiyorsam veya bitirdiysem tabii ki diyor, teşekkür ediyorum.

Öteki türlü belki ben bitirdim arkadaşın tabağından çorlanacağım, belki iki lokma kaldı ama sindire sindire keyiflice yemek istiyorum. Eleman gelip alıyor tabağı göt gibi kalıyorsun, hiç hoş değil.
  • chicha  (16.03.18 10:05:28)
Doğrusunu yapıyor. Hazır kendisi boşken bir sonraki müşteri için masa hazır olmuş oluyor. Başka bir iş yaptığında o masanın düzeniyle ilgilenemezse bir sonraki gelecek olan müşterinin aklında mekan hakkında olumsuz düşünceler oluşması söz konusu.

  • 1adam  (16.03.18 10:15:07)
o degil de henuz cayi bitirmemisken, bardagin %20-30u cayla doluyken bardagi aldiklarinda uyuz oluyorum.

  • tabudeviren  (16.03.18 10:34:58)
garson icin refleks oluyor masayı toplamak
kalsin denirse problem yok.

  • kingcyrax  (16.03.18 11:14:51)
Hayır. Hoşuma gidiyor. Zira doğrusu bu. Yalvarıp yakarmadan masana bakmaya tenezzül etmeyen, sen sanki hiç orada değilmişsin gibi takılan, ardını arkasını sorman gerekmeden siparişini getirmeyen dingillerin çalıştığı uyduruk bir yer değildir orası.

Başka anlamlara çekmeye çalışacaklar için uyarı; çatal bıçak tabağın içine bırakılmış ise müşterinin o tabakla işi bitmiştir. Boş tabağın masada durmasıdır asıl yanlış olan.
  • lazor  (16.03.18 11:18:59)
Hayır.
Eğer tabakta bir şeyler kaldıysa soruyor zaten devam ediyor musunuz diye hayır diyorum alıp gidiyor.
Beni sadece ukalalar ve lafa çok karışanlar irite eder.
  • mutekebbir  (16.03.18 11:41:34)
Pek hosuma gitmiyor ama cok da onemli degil. Adamin is o, ustleri boyle yapmasini soyluyor.

  • stavro  (16.03.18 12:09:53)
Meyhane haricinde, ben çatal bıçağı tabağa bırakmadan gelip alıyorsa acayip sinir oluyorum. İçimden söverim hatta.

Meyhanede ise arada tabağın temiziyle değiştirilmesi adaptandır. Orada sıkıntı yok.
  • zombi  (16.03.18 16:30:08)
"devam ediyor musunuz?" ya da "alabilir miyim?" demeden bardak/tabak almıyorum masadan. öyle müşteri var ki, abartısız, bir saattir önünde duran ve dibinde bir parmak kalmış olan bir çay bardağını dahi vermiyor.

gittiğim mekanlarda çok oturmayı sevmiyorum. hiç, rahatsız olacağım bir şeyle de karşılaşmadım, boşları alma konusunda.

masa, yemek yendikten sonra ne kadar hızlı boşaltılır ve temizlenirse, o kadar iyi.
  • runagain  (17.03.18 02:19:10)
dikilip durmaktan sikiliyordurlar belki. geliyorlar; yolluyorum.

  • e haliyle  (17.03.18 02:22:02)