Pilot olmak mantıklı mı ?

100k veya 150 k amerikada eğitim alıp thy de işe girilir mi ? O iş mantıklı mı sizce :)

Türkiye’de işe girmenin garantisi yoktur. Ama o parayla Amerika’da eğitim aldıysan güzel bir ülkede girersin büyük ihtimalle.

  • Erensq06  (16.03.18 08:46:41)
100k lira mı? o paraya nerede eğitim var ben de alayım :)

  • hmpf  (16.03.18 08:56:30)
Yilligi 30-40bin dolar olmasi lazim. Bi tanidik bi sure devam edip birakmisti gecen sene.

  • brkylmz  (16.03.18 09:13:02)
kendi cebinden eğitim alıp thy'ye girmeyi mi planlıyorsun? E thy'nin eğitim programı yok mu? oraya başvursana?

  • chavezding  (16.03.18 09:56:37)
aynı şeyi arkadaşım yaptı şu an pilot

  • dreadplayer  (16.03.18 10:03:48)
bedava deseler bile pilot olmam o hayat tarzı bana göre değil, bunun dışında işleri de kolay değil.
Ben yaparım diyorsan git ol tabi.

  • basond  (16.03.18 10:45:13)
Kesin girebileceksen mantikli ama o is gorunudugu kadar basit degil. Okulu bitirdin tamam pilotsun seklinde degil yani. Biraz sancili bir surec. Pilot olmak mantikli mi sorusunu cevabi ise evet. Ama o isi ne kadar seviyorsun o onemli.
"Amerika'da egitim aldiysan guzel bir ulkede girersin" degil.

  • stavro  (16.03.18 12:11:25 ~ 12:12:32)
kıtalararası otobüs şoförüsün.

  • dafaisss  (16.03.18 12:20:32)
youtube gir / biancowasthere yaz. bu çiftin videolarını izle

  • oscar  (16.03.18 12:38:39)
Pilot lisansı tür yatırım ve eğitimi tamamlayamama, iş bulamama, sağlık sebebiyle lisansı kaybetme gibi birçok riski de var. THY'nin eğitim programının iyi yanı sizden, siz kendi talebinizle bırakıp gitmek istemediğiniz sürece eğitimin ücretini talep etmemesi ve THY'de çalışmaya başlamanız. Kötü yanı ise dışarıdan biraz daha pahalı olması.

Eğer mesleği gerçekten araştırdıysanız, gerçekten yeterli isteğe ve beceriye sahipseniz (bi uçuş okuluna gidip eğitime başlamadan bi deneme sortisi isteyebilirsiniz) ve oturup hayatınız boyunca ders çalışmak, evden günlerce uzak olmak, doğumları ve cenazeleri kaçırmak, düzenden uzak bi yaşamda düzenli yaşamak zorunda olmak sizin için sorun yaratmıyorsa denemeniz için hiçbir engel yok derim.

not: THY Akademi olmadığı için akademisyenliği bırakıp basıp gidip Amerika'da eğitim alıp, dönüp şu anda THY'de işe başlayan birini gördüm. Yapanlar var.
  • kimsesiz kimse  (16.03.18 16:37:36 ~ 16:45:14)