bir anda gelen dağda odun kesme isteği

istanbul'dan 4-5 saat uzaklıkta olsun. mümkünse karadeniz
mümkünse araziyi gören bir tepede olsun
köy tipi ev olsun yere sıfır apartman olmasın
otel, tatil köyü ayarında olabilir.
kahvaltı yemek olur olmaz fark etmez tabi birşeyler alabileceğiz yerler olsun
uyuyup uyanınca lan ne kadar dinç kalktım ya dedirtsin
biraz dolaştıktan sonra eve geldiğimizde ben biraz odun kırayım dedirtsin
şömine veya odunla çalışan soba şart (odunları yiyecek değiliz)
mümkünse kenarda köşede 2-3 gezilecek yer olsun.
cuma gidilip pazartesi dönülecek bir yer olsun.

hacım iki odun kırıp hatuna şekil yapıcaz. yoksa önümüzdeki kışa depoyu doldurmıycaz herhalde.
tabi senden geçti artık... hey gidi.... :)

  • dedim dedim de kime dedim  (16.03.18 01:09:43 ~ 01:11:00)
@want2die ın sözlerine birkaç ilave yapayım. Odun kırmak dediğimiz eylem beceri ve tecrübe gerektirir bir iştir. Seyreden kişiye yıllarca anlatacağı malzeme vermemek, maymun olmamak için önceden çalışmış olmak gerekir. Baltanın neresinin odunun neresine vurmak gerektiğini bilmek lazım ki bilsen de o iki namussuzu bir araya getirmek zordur.
Şömine yakmayı becerebilme konusu için de aynı şeyler söylenebilir. Hele ki şömineyi inşa eden usta işinin ehli değilse baca çekişini hesaplayıp yapmadıysa üzerinize sinecek is kokusunun gitmesi haftalarınızı alacaktır.
Söylediğin türde yerler Bolu çevresinde vardı bir zamanlar. Google'da Düzce köy evi diye arattım da hem fiyatlar uçmuş ve hem de köy evlerinin içine edip bildiğin şehir otelinin aynısını yapmışlar. Adam köy evine butterfly machine koymuş. Zevksizlik mi desem bilemedim.
Sanki memlekette güzel her şeyi öldürmeye kararlı gizli bir güç var.
  • oguz altun  (16.03.18 11:24:43)