Note5 şarjın 2 saatte bitmesi

Merhaba,

Son dönemde çalıltıpım sürede telefonu yoğun olarak kullanıyorum ama şarj çok hızlı bitmeye başladım. Evden full veya yüzde 90 gibi şarjla ayrılıyorum 2 saatte bitiyor.

Yaptığım şeyler,
Mobil internet açık
Bluetooth kulaklıkla müzik dinleme
Sürekli değil ama ars surs ekran kullanımı
Samsung healthle aktivite takibi
Gps
İş uygulamam

Böyle diyince çok yoğun gibi ama daha önce 5 sasti çıkarıyordu çalışırken şimdi 1.5 saat çalışamadan bitiyor neredeyse.

Pil kullanımı şöyle

i.hizliresim.com

Değerler yüzde 100 etmiyor??

Bir de kullandığım operatör çok iyi çekmiyor ama yine de 2 saat çok az.
Nedir sorun, yapabileceğim bir şey var mı?
Telefon 15 aylık, garantisi var herhalde daha da garantiye versem pili değiştirirler mi? Bu işlem ne kadar sürer? :/

Teşekkürler

Bataryayı değiştirmek gerekebilir eğer eskidiyse.

Yazın ben de değiştirmeyi düşünüyordum da şimdi izledim bayağı meşakkatli bir işmiş, kendim yapamam sanırım: www.youtube.com
  • tipcigamer  (15.03.18 13:53:51 ~ 23:10:48)
1- Pil öldüğü için.
2- İçeri az su kaçmışsa bazı yerlerde paslanma ve minik kaçaklar olabiliyor. Onu da hiçbir şey yapmazken aşırı ısınınca anlıyorsun. Mesela benim Note4ün hafıza kartı pinlerine su kaçmıştı, kart takınca pili hızlıca bitirip deli gibi ısınıyordu.

  • cleric  (15.03.18 14:23:35)
telefonunu tamamen şarj ettiğini düşündüğün bir anda şarjdan çıkarıp, cihazın kendi telefon uygulamasına girip *#0228# yaptıktan sonra aşağıda çıkan şeye tıkla.

ekran kapanacak, ekranı normal açtığında batarya seviyesini kontrol et, kalibrasyon yapmaya çalışacak cihazın. eğer bataryada düşüş varsa tekrar şarj et ve aynı şeyi uygula.

batarya performansında ufak da olsa performans ve doğru sonuçlar almanı sağlayabilir.
  • baharat  (15.03.18 14:36:37)
Bence normal, zaten pil ömrünün yüksek kısmını tamamlamış bunun üzerine bluetooth bağlantılar müzik uygulaması shealt falan derken normal abi yani.

  • gozu acik sevisen yahudi  (15.03.18 14:46:54)