sahibinden.com'daki araçlar

şimdi atıyorum 2010 model 100bin kmdeki aracın fiyatı 30.000tl -
hasarı var 28.000tl çıkıyor diyor ilanda
buradan anlamamız gereken bu araç aslında 2'ye bölündü biz sanayide toparlardık kaynakla falan mı?
yoksa normal mi bu hasar miktarları?

satış fiyatının yüzde kaçına kadar hasar çıkması normal? yada böyle bir kıyas yapılabilinir mi?

2010 model arabanın 28 bin tl hasarı demek bence motor gitti demek. ya da senin dediğinde. bence hasar miktarı önemli değil, kaza resimleri ve fatura önemli. şöyle ki; dışarıda x tl'ye yapılan bir bir tamir servislerde 2x tl. dolayısı ile bir arabada 10 bin lira hasar olabilir ama servis şişirmesi de olabilir bu durum tabii ki.

dediğim gibi kaza resimleri, fatura (ne işlemler yapılmış) bunlar belirleyici bence.
  • giovanne  (14.03.18 00:34:12)
kaza veya onarım resimlerini vs istiyor muyuz aracı satın alırken? bak o iyimiş. peki göstermek zorunda mı?
yok hani resimlerde aracın birşeyi yok gibi duruyor genelde o sebeple sordum. resimleri göstermek zorunda ise iyi. rapor falan da oluyorda onlarda da değişmiş falan yazıyor ne yapıldı resmi-gayriresmi anlaşılmıyor fazla.

  • dedim dedim de kime dedim  (14.03.18 00:55:54)
kriterlerden birisi de bu hasar kaydı tek kazada mı oldu yoksa birkaç mı. eğer tek kazada bu kadar yüksekse uzak durmakta fayda var

  • caletti  (14.03.18 01:35:32)
bilemezsin karşı araç mercedestir bu araç suçludur ve hasar bedeli buna yazılmıştır vs. bazı durumlarda da sigortadan para koparmak adına yetkili servis bedeli şişiriyor. sonra araç sahibi parayı alıp çok daha ucuza o işi dışarıda yaptırıyor.

artık oldukça iyi ekspertizler var. motorun ince detaylarını veremez ama. şasede, kaportada ne hasar var kaç parça boya var değişeni nedir sana hepsini söyler.
  • orpheus  (14.03.18 05:14:31 ~ 05:14:51)