benzinlikte alkol satmak?

selam alkole kafa yoranlar,
bastan belirteyim, alkolu severim, iyi de icerim, dini bir kaygim falan da yok, ayrica 10'dan sonra koyulan satin alma yasagina da karsiyim..
tarafimi belli ettikten sonra geleyim soruya:
malum yakin zamana kadar benzikliklerde alkol satilirdi, kaldirildi, bence son derece dogru, en son emrah serbes vakasini da hatirlarsak, cok sacma degil mi ya benzinlikte alkol??
sen yol ustunde sat, sonra da kontrol et ceza yagdir..
"ama yanindaki icecek..." demeyin, yok oyle dava..
asil sorum da yurt disi gorenlere..
yurt disinda durum nedir benzinlik/alkol mevzusunda??

mesela sırbistanda satılıyor. alacak başka hiçbir yer yok belli bir saatten sonra,geç saate kadar açıktı benzinlik de. normal market fiyatından da biraz pahalı ama arabasız insanlar olarak çokça kullandık. otoban üzerindekilerde satılmasa kafi bence.

  • kullanıcıadımbuolsun  (12.03.18 18:09:48)
bulgaristanda satılıyor.
ordan alınca illa araba kullanırken içecek diye bir kural yok ki. yolunun üstündedir benzinlikten alır gider evde içer. arabada içecek kişi gidip marketten de alabilir.

  • sta  (12.03.18 18:31:37)
iki yaz önce otobüsle avrupa turu yapmıştım, orda gördüğüm ülkelerin hemen hepsinde satılıyordu baya çeşitli olarak. zaten alkol tüketimimizi de hep oralardan yaptık neredeyse. Hatta andorra'ya bi aksilik yüzünden gecenin köründe gidince ucuz alkol almak için iki otobüs insan bi benzin istasyonunu yağmalamıştık :D

  • nundu  (12.03.18 18:56:14)
Almanya´nin bir eyaletinde (Baden-Württemberg) saat 10´dan sonra benzinlikte ve markette satilmiyordu. Yeni yildan once kaldirildi o yasak. Yasak döneminde meydanlarda bira satan amcalar türemisti; bazi biraevleri de kendi biralarini sise olarak satiyorlardi.

Benziklikte alkol satilmasinda sakinca yok bence. Ickili halde arac sürecek kadar aptalsa bir insan, baska yerden 9:59´a kadar alir, arabasina koyar.
  • buf-e kür  (12.03.18 19:16:57)
Bir seyi yasaklayarak daha cazip hale getiriyor da olabiliriz. Ben de alkolizme ve alkoliklere karsiyim ama yasaklara da karsiyim.

  • Traveller  (12.03.18 20:22:14)