emniyete polis ekip otoları nasıl satın alınıyor?

selam dostlar,

merak ettiğim bi mevzu var. emniyet şimdi ekip aracı alacakken herhangi bi aracı seçerken özelliklerine dikkat ediyor mu? mesela atıyorum 0-100 km'ye kaç saniyede çıkıyor ya da işte ortalama yakıtı nedir vs.

bi de bu araçların parası hangi bütçeden karşılanıyor? veya bu araçlara para ödeniyor mu yoksa firmalara şart mı koşuluyor x modelden y tane bağış yapmak zorundasınız gibisinden.

tamamen meraktan soruyorum.

saygılar.

ihaleye çıkılıyor,

www.ilan.gov.tṙhale-duyurulari-mal-alimi-14-arac-ve-327-adet-mal-ve-malzemenin-mubadelesi-ilani-168793.html
6 noya bak burada

www.egm.gov.trİkmal-ve-Bakım-Dairesi-Başkanlığı-.aspx
  • oscar  (11.03.18 02:26:56)
@oscar

hocam bu satış. ben alışı sordum. emniyet kendine araç alırken nasıl alıyor? sadece başlığı okumuşsun muhtelemen :)
  • rahat ya  (11.03.18 02:34:33)
hocam siz okumamışsınız. hurda satışı yapıp karşılığında araç ve lastik alıyorlar

6) Mübadeleye (187.852,50)TL Muhammen bedel üzerinden açık artırma ile başlanacaktır. 14 adet Hek araç ile 327 adet

****hurda mal ve malzeme karşılığında dört (4) adet 2016 veya 2017 model, yakıt cinsi dizel, motor hacmi en az 1500 cc., motor gücü en az 75 PS olacak, yan kapılar çift sürgülü, arka kapı tek kapılı, camlı koltuklu (combi tipi), renk beyaz olacaktır*******. 24 adet kışlık lastik alımı ise Detay ve özellikleri belirtilen 195-65-15 95 T H veya V olacak ABCDE standartlarında kışlık oto lastik ile mübadele edilecektir.

2) İhalenin Adı, Niteliği Türü ve Miktarı : Malatya Emniyet Müdürlüğüne 14 Adet Hek durumu taşıt ile 327 adet hurda

durumunda mal ve malzeme karşılığında 4 adet taşıt ve 24 adet kışlık oto lastiği alınacaktır.
  • oscar  (11.03.18 02:41:28)
doğru hocam atlamışım. özür dilerim. bilgilendirme için teşekkür ederim.

  • rahat ya  (11.03.18 02:48:52)
devlette her şey ihale ile alınır, araçların istenen özellikleri olur, bu özellikleri sağlayıp en düşük fiyat verenden alırlar, belli bir markayı isterlerse de özellikleri ona uygun yazarlar.

  • gezegen olan pluton  (11.03.18 03:35:25 ~ 03:36:20)
aslında dediğin doğru, önce minimum sağlanması gereken özellikler belirlenir. mesela 100 km’de 15 litre yakan araç almazlar ya da 1.0 motor i10 gibi bir araç. buna şartname dokümanı denir.

sonra bu dokümanla ihaleye çıkılır.
  • cedex  (11.03.18 09:05:24)