Grosser Brauner Kahve Nasıl Yapılır

Coffee Shop diye bir yerde yapılan Großer Brauner isimli kahveyi evde yapmak istiyorum. Viyanaya özgü bu kahve için double espresso'ya bir krema katılıyormuş galiba. Espresso makinesi var. Ancak hangi kahve ve kremayı alacağımı bulamadım.

www.coffeeshop.com.tr

Biz bildigimiz double espresso, yanina da ufak bir kapta (20-30 ml) sut ya da kaffeemilch dedigimiz kahve kremasi/kahve sutunden koyuyoruz yanina.

ekleme: Großer brauner kaffeemilch/kaffeeobers ile yapilir. TRde kaffeeobers var mi bilmedigim icin sut dedim. sahsi olarak boykot ettigim pinar markasini barista sutu diye bir sey cikarmis, daha yuksek yag oraniyla. muhtemelen odur. duz krema vs olmaz. kahvesinde baska bir seyin aromasi da olmaz.
  • kuehles blondes  (06.03.18 17:45:03 ~ 18:16:56)
@zeke

Kleiner brauner tek shotla yapilir. Großer brauner 2 shot espresso ile yapilir.

Ps. Viyana'da yasiyorum, gastronomide calisiyorum.
  • kuehles blondes  (06.03.18 17:50:17)
Teşekkür ederim. Ancak bu bahsettiğim Coffe Shop denen yerde kahvede bir aroma da var. sanki acı badem gibi. bunu merak etmiştim. bir dahaki gidişte çalışanlardan öğrenmeye çalışacağım.

  • faithless  (06.03.18 18:03:12)
uzun zaman geçmiş sanırım şimdi ben de koyulan kremayı ararken geldim başlığa
sormustum zamanında ne koyuyorsunuz içine diye
farklı bir krema koyduklarını söylediler hatta kafelerinde de satıyorlardı fakat internetten alırım diye almadım
şimdi de internette bulamıyorum :)
  • megacracker  (24.01.21 18:48:46)
cappucino bardağına çift şhot espresso çekip üstüne cimbalide kaynattığın kremayı dolduruyorsun
not: bu süt kreması değil marketlerde satılan sıvı krema.

  • fatih01  (12.06.23 00:02:08)