Türk.net Kullanan-Yakın Zamanda Geçiş Yapmış Olan

Merhaba arkadaşlar. Ttnet ile 2 senelik taahhütü 1 hafta sonra tamamlamış oluyorum. Bu sebeple ttnet ile görüştüm fakat 24 mbps 75 gb akk ye 63 tl gibi bir fiyat verdiler. Hem de 2 sene daha taahhüt verecekmişim. Aynı pakete şu an 55 tl ödüyordum. Bu sebeple türk.net'e geçiş yapmayı düşünüyorum. 59.90 a hem 35 mbps hem de akksiz internet veriyorlar bana. Fakat o kadar çok olumsuz yorum görüyorum ki hafiften tırsmıyor değilim. Kimisi kaç gündür geçiş yapamadığını, kimisi hızın stabil olmadığını söylüyor. İnternet İptal işlemi ise oldukça zormuş. Doğruya doğru 2 yıldır ttnette ne bir kez internetim kesildi ne de hız düşüklüğü yaşadım akk dolmadıkça. Bu yüzden türknet kullanan veya yeni geçiş yapmış olanlar bilgilendirirse çok memnun olurum. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Geçtik bir sorun çıkmadı yalnızca kurulum işlerini ve modemi sen hallediyorsun

  • biravekahve  (05.03.18 18:40:25)
öncelikle aşırı övenlerin ya altyapısı çok iyidir şanslıdır kısa sürede geçiş işlemini yapmışlardır ya da 1 ay bedava internet kullanmak için çakallık yapıyordur. altyapı yeterli ise kargonuz ellerine ulaştıktan sonraki 2-3 iş günü içerisinde geçiş işlemlerinizi hallediyorlar. ben 2 evde başvuru yaptım. Edirne'de altyapı yetersizmiş 11 iş günü bekledim. İstabul'daki ailemin evine bağlattım 3 iş günü içerisinde bağlandı. Biraz şans işi bu ama ttnet ile sözleşmenizin bitmesine 4-5 gün kala başvuru yaparsanız sorun olmaz diye düşünüyorum.

İptal işiyle uğraşmadım bilmiyorum o konuyu. İnternet hızı da başlangıçta az veriliyor niyeyse. Destek oluşturuyorsunuz genelde aynı gün hızınızı normale çeviriyorlar. Ben 7 aydan fazla süredir kullanıyorum performans anlamında pek sorun yaşamadım açıkçası. Ama en büyük sorun müşteri hizmetleri bence. Karşınızda insan yok. Makineden 3e bas 5e bas ve arıza kaydı oluştur şeklinde ilerliyorsunuz. Arıza kaydını bıraktıktan sonra onlar size gün içerisinde veya sonraki gün dönüş yapıyorlar. Bence dünyanın en aptal sistemi bu. Ama 60 liraya da 35 megabit hız ve akksiz bir internet yok kesinlikle.

not: İstanbul'daki eve ocak ayının ilk haftası geçiş yaptım. yeni bir sisteme geçmişler. modeminizi ve internet bağlantınızı evinize gelip kendileri kuruyorlar ve tek seferlik 30 tl alıyorlar bunun için.
  • golgi aygıtı  (05.03.18 18:41:26 ~ 18:43:17)
Ttnetten memnunsan 35mbit 100 gb akn’ye 70 tl oduyorum. Hiz duserse de 16ya dusuyor. Netflix fhd vs 16 mbitte de takilmadan oynuyor

  • brkylmz  (05.03.18 18:42:18)
Valla turknet e arıza kaydı bıraktım 1 ay umursamadı adamlar müşteri hizmetlerine bile ulaşamıyoruz. En sonunda iptal dilekçesi yolladım aradılar 6 ay yarı fiyat ödeyin, arızanızı da hemen giderelim vs dediler yine de iptal ettim kurtuldum.

  • England  (05.03.18 18:49:18)
türknet zaten ttnet altyapısını kullanıyor, eğer ttnetten memnunsanız çok şanssız değilsen muhtemelen pek bir fark olmayacak.

benim ev santrale 3 metre. modem değerlerine baktığım zaman 150 mbit alabiliyorum. snr değerim türkiyede kimsede görmediğim bir değer olan 40 küsür.

ona rağmen bazen, bazenden kastım 1 ay içinde 1 gün internette yavaşlık yaşadım ki bu yavaşlığı türk telekom kullandığım zamanlarda da yaşardım.

genel olarak memnunum, eğer bir sorun yaşamazsan türkiyedeki en iyi internet denebilir ve aslında desteklemek de lazım çünkü artık bu kota olayı tamamen bitmeli.

ne kadar sürede geçiş yaptığıma gelirsek dediğim gibi ben santralin yanında oturuyorum , sabah kendilerine başvurdum, akşamüstü ttnet aradı evdeyseniz hattınızı aktif edeceğiz dediler, 2 gün sonra da kağıtlar turknete ulaştı, 3 gün içinde internetim açıldı, ben kurulumu yaptım sonra türknetin gönderdiği adam da 5. gün geldi ve evdeki hattı elden geçirttim. ama dediğim gibi türkiyede benim sahip olduğum imkanlar pek yok. ben ballıyım bu konuda.

bu da benim değerlerim, pingi hiç çözemedim:

www.speedtest.net

eğer düşünüyorsan bir ay bedava kampanyası da var ona da katılabilirsin. sana referans olan kişi ve sen 1 ay bedava kullanırsın.
  • denizgonen  (05.03.18 18:50:56)
benim modem ve bağlantım hazır. Yalnızca sms ile modeme girmek için kullanıcı adı ve şifre göndereceklerini söylüyorlar. Başka bir şey yapmama gerek yokmuş. Ama kaç gün internetsiz kalırım o meçhul. Biraz da AKK olayına gösterdikleri tutum kendilerine çekiyor ama bakalım.

  • bluedad  (05.03.18 18:52:02 ~ 18:53:38)
Hiç internetsiz kalmazsın. Modeme reset atmak dışında.

Aynı durumda ben de geçtim. Hiçbir sıkıntı olmadı. Ttnet’de bir dakika dahi fazladan durma hemen başlat işlemleri. 3 ay oldu çok memnunum. Keşke daha önce geçseymişim. Akk falan artık çok saçma geliyor.
  • catch the arrow  (05.03.18 21:45:54)
Geçeceğim %90. Gerçekten bir sıkıntı çıkmaması durumunda akk avantajı çok iyi. Youtube'dan bazen videoyu 360p ye çekiyorum 75 gb dolmasın diye. Bıktım ne yalan söyleyeyim.

  • bluedad  (05.03.18 22:04:48)
Tabi sey de var, millet sadece memnuniyetsiz olunca dert edip de bir yere yaziyor. Ben bir kac ay once gectim. TTnet iptali dahil her seyi kendileri yaptilar, ben sadece imzalari attim yolladim. Internetin ttnet idi, aktivasyon biraz sürdü ama o sirada internetin kesik olmuyor sen gidip kapattirmazsan. Bir gun internetteyken baglanti koptu hop yeni ip ile geri geldi, ayni anda SMS ile yeni sifre geldi, girdim baglandim. Bir sikinti yok bende henuz.

  • robokot  (05.03.18 22:17:59)