iPhone Yedekleme

Selamlar,

Daha önce açılmış duyurulara baktım fakat tatmin edici bir cevap alamadım. Telefonu iCloud üzerinden değil de bilgisayarda iTunes üzerinden yedeklersem, iCloud'taki verilerim geri yükleme aşamasında telefona yüklenecek mi?

Bir de telefonda 12 bin küsür fotoğraf ve video var. iTunes'da yedeklendiği takdirde bunların kaybolma olasığı var mı?

Son olarak, iTunes yedeklemesi yaptığımda Whatsapp da yedekleniyor mu otomatikman? Geri yükleme yaptığımda içindekiler olduğu gibi geri gelir değil mi?

Teşekkürler şimdiden.

icloud ya da itunes ikisinde de alınan yedekler aynı. yedeği tekrar kurduktan sonra sadece, touch id, face id ve tuş kilidi şifreleri gibi şeyleri tekrar ayarlaman gerek çünkü bunlar sadece telefonda tutuluyor.

tüm sorularına aşağıdaki şekilde cevap verdiğimi düşünüyorum.

en basit şekliyle, yedeklemeden önce telefonunda ne varsa, yedeği geri kurduğunda hepsi olduğu gibi geri gelecek. hepsi mi? diye sorar gibisin, evet HEPSİ, yukarda söylediklerim dışında en dandiğinden yarım bıraktığın mesaj dahi geri gelecek.
  • washe  (28.02.18 19:40:11)
Telefon şu an elinde nasılsa yedeği kurduktan sonra da aynen öyle olur.

  • freetakilir  (28.02.18 19:45:57)
@washe, @freetakilir süper, teşekkür ederim.

Eski duyurularda biri yedekleme yaptığını ama geri yükleme esnasında "bozuk yedekleme" uyarısı aldığını yazmış. Geri yedekleme yapana kadar yaptığımız yedeklemenin bozuk olup olmadığını anlayamıyor muyuz? Böyle bir riski nasıl anlayacağız yani?
  • l arrache coeur  (28.02.18 19:46:01 ~ 19:46:30)
hatırlıyorum o duyuruyu. o arkadaşın sanşsızlığı. son 2 aydır yapmadım ama 2012'den beri iphone kullanıyorum. belki 100'den fazla itunes ya da icloud'dan yedeğimi geri yükledim öyle bi sorun görmedim. sadece ios 10 geldiğinde birkaç günlüğüne icloud'daki yedek yüklenmiyordu sorunu apple çözünce tekrar yükledim.

icloud'unda yeterli yer varsa, hem icloud'a hem de itunes'a yedek alabilirsin. için daha rahat eder.
  • washe  (28.02.18 19:50:01)
Maalesef yeterli yerim yok. Bir de yeterli alan olmadığı için iCloud yedeklenemiyor yazıyor. Ben de sadece iTunes üzerinden yedek alacağım bu durumda.

Teşekkürler tekrardan.
  • l arrache coeur  (28.02.18 19:52:41)
itunes uzerinden bilgisayra yedekleme yapacaksaınız şifrelemeyi açtığınızdan emin olun. böylece şifreleriniz de yedeklenir.
whatsapp geçmişi de yedekleniyor.

yedeklenmeyen şeylerden biri google authorization uygulaması. içindeki şifreler siliniyor. sıkıntı büyük çünkü hesap kurtarma işlemi yaparak tekrar giriş yapabiliyosunuz gmaile vs. o yüzden bu uygulama varsa içindeki hesaplara erişip qr kodlarının fotosunu çekin veya tek girişlik şifre oluşturn, bir şekilde tekrar girişi mümkün kılın.

icloud 50 gb alanı aylık 1 € ya aldım. yedekleme yapılacağı zaman alıp sonra iptal edebilrisniniz.
  • sttc  (28.02.18 23:42:13)
@sttc, Bir saattir bakıyorum bu uygulama iPhone'un neresinde diye. Meğer telefona ait bir uygulama değilmiş. Teşekkürler.

Ben Gmail'in telefona şifre gönderdiği iki adımlı doğrulama zımbırtısını kullanıyorum. Sanırım hattı taktından sonra da bunda bir problem yaşamam.
  • l arrache coeur  (01.03.18 00:10:02 ~ 00:10:43)