Bu elimdekilerle nasıl güzel kokteyl yaparım?

Bacardi var
Jagermeister var
Limon ve portakal likörleri var (alkol oranları yüzde 40)
Rakı var ama onla bi şey olmaz galiba.
Bir de Bellini denen şu şeftali püreli şampanya benzeri içki var.

Bunlardan güzel bi şeyler nasıl çıkar?

şişenin tamamını kullanacağım bi şey olmasa da olur zaten ya. şöyle 2-3 bardaklık kokteyl için birkaç cl feda ederiz artık.

  • akatreil  (27.02.18 16:15:22)
Onların hepsini birbirine karıştırarak güzel bir kokteyl elde edemezsin muhtemelen. Gelgelelim:

Bacardi için kola ile karıştırıp basitinden bir cuba libre; soda, misket limonu ve taze nane ile mojito yapabilirsin. (Bu iki kokteyli biraz daha süslemek mümkün tabii)

Jager ile biranın içine bir shot jager atabilir, güzel bir karışım elde edebilirsin.

Portakal likörü ile, elma suyunu karıştırıp biraz da votka ekleyerek yine güzel bir şey elde etmek mümkün.

Diğerlerini bilmiyorum.
  • skooma  (27.02.18 16:18:24 ~ 16:25:09)
makemeacocktail.com
www.barmano.com
Şuralara malzemeleri girin, seçenekleri versin :)

Edit: ikinci linki değiştirdim.
  • kobuzchu kiz  (27.02.18 16:27:56 ~ 16:30:19)
@skooma

jager - biranın karıştırıldığı ilk defa duydum yalnız

@kobuzchu

bunlar iyiymiş bi deneyeyim kombinasyonları
  • akatreil  (27.02.18 16:36:10)
Bacardi ile bir dünya şey yapabilirsin. Mojito, Cuba libre, Daiquiri, Pina colada, Mai tai bir sürü seçenek var.

Bacardi ile portakal likörünü karıştırıp fakir adamın long island'ı gibi bir şey yapabilirsin.

Jager ile jagerbull/jagerbomb yapabilirsin. Bacardi ile mojito yapmaya karar verip malzeme alırsan jager mojito da yapabilirsin ki aşırı güzel oluyor. Normalden tek farkı rom yerine jager, soda yerine de redbull koyacaksın.

Bir de benim zamanında çalıştığım yerde abidik bir kokteyl vardı long island gibi ama yanlış hatırlamıyorsam jager koyuyorduk bir de. onu da yarım da olsa yapabilirsin.
rom portakal likörü jager (istiyosan limon da koy gitsin ya nedir), blue curacao(trunç şurubu), portakal suyu.

Bence üşenmeyip jager mojito bir kere de olsa yap, dene.
  • cay koy geliyorum  (27.02.18 16:37:10 ~ 16:37:53)
@aka çok yaygın olmamakla birlikte o kadar da bilinmeyen bir şey değil. @cay koy'un da dediği gibi jagerbomb diye bilinen bir şey. Fena değil, dene bence.

  • skooma  (27.02.18 16:41:51)
@cay koy
jagerjito diye geçiyormuş dediğin bakındım da bi. Ekstra farklı malzeme pek yok, denemeye değer dediğin gibi.

  • akatreil  (27.02.18 16:42:38 ~ 16:42:59)
kokteyl için illa tarife gerek yok, kendi yaratıcılığını kullanabilirsin.
mesela bacardi ve likörlerden istediğin oranda karıştır. üzerine az şampanya ekleyip soda veya sprite ile tamamla afiyetle iç. jager bitkisel ve acı olduğu için doğru kullanmazsan kokteyli piç eder. belki yukarıda yazdığımın üzerine birkaç damla eklenebilir.

  • dunyanin dans eden sarki soleyen pisligi  (27.02.18 18:36:35)
Jagermeister'ı karnımız agrıdıgında sek iciyoruz. bkz: magenbitter

Portakal likörü, bacardi ve cola ile (eksikli) long island yapabilirsiniz.
  • buf-e kür  (27.02.18 18:58:34)