bu kişiye vize verirlermi

selamlar..

34 yaşında kadın
boşanmış, çocuğun velayeti kendisinde
bankada 300 bin lira nerden geldiği belli olan parası var
11 yıl hep çalışmış son 2 aydır işsiz
uçak ve otel rezervasyonları yapılmış

1 haftalığına macaristana gitmek istiyor.

var mı bu şartlarda olup vize alan bir tanıdığınız?

Verirler.

  • duptıs  (27.02.18 13:02:39)
Macaristan vermez. Boşuna yorulma. Eğer 34 değil de 24 yaşında bir öğrenci olsaydın verirlerdi. 2 aydır işsizsin ve hesabında 300bin lira var. O para ile kaçacağını da düşünebilirler. Saçma gelebilir dediğim ama cidden enteresan şeylere takılıyorlar. Sana tavsiyem Yunanistan'a başvur. Yunanistan daha rahat veriyor vizeyi.

  • veys zimmer  (27.02.18 13:21:40)
İşsiz olmak sıkıntı olabilir, sponsor falan isterler belki. Vize merkezine sorun mutlaka.

  • peggy  (27.02.18 13:25:18)
Çalışmıyorsanız ve yetişkin konumundaysanız vize almakta sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Eğer belli bir kişiyi ziyaret amaçlı gidiyorsanız davetiye üzerinden vize alın. O zaman hiç sorun değil.

Ama yok ben bi dolanıp çıkacağım diye turist olarak giderseniz, sizi ülkenize bağlayan bir şey yok bahanesi ile çevrilmesi ihtimaliniz var.
  • bos gezenin bos ustasi  (27.02.18 13:26:22)
Daha once yurtdisina cikmis mi?
Ciktiysa nerelere gitmis?
Daha once alinmis Schengen vizesi var mi?
Vize ihlali yapmis mi hic?
Neden Macaristan'a gitmek istiyor?
Orada ya da baska bir Avrupa ulkesinde akrabasi var mi?
Diger ulkeler dururken birden hasil olan "macaristan'a gitmeliyim"in sebebi ne?
Tum bu sorulara kendi icerisinde tutarli bir cevabi var mi?
vs.vs.
  • brkylmz  (27.02.18 14:22:50)
pasaportunda cok vizesi varsa ya da daha once macaristan'dan vize almissa mumkun.

sanirim kimse yuzde yuz vize alabilir ya da alamaz diyemez burda cunku inisiyatifine bagli biraz konsoloslukta calisanlarin. ama nispeten sansi dusuk denilebilir. hesabinda para olsa da su an issiz olmasi dezavantaj. macaristan biraz daha zor vize veren bir ulke.

yunanistan, italya filan olsa daha rahat vize alabilirdi.
  • miss creampuff  (27.02.18 14:32:07)
İşsizken de vize alınabilir. Buradaki önemli nokta, orada bulunduğu zaman zarfında harcayacağı paraya sahip mi sorusu. Eğer sahipse(ki öyle yazıyor) ve daha önceden temiz bir sicili varsa(boş sicil sayılmaz) vize alır.

  • saygilarefendim  (27.02.18 14:38:53)
Banka hesabinda cok fazla para olmasini istemiyorlar, kacar gider ya da yerlesmeye kalkar diye isgilleniyorlar. Baska bir hesap actirin, icine 3-4 bin koyun ve bu hesabin ozetini konsolosluga verin. Cocuk sanirim yeterli olur Türkiye´ye baginizi gosermek icin. Bir de Ankara ise basvurulan yer, eskiden cok zorluyordu Macar Konsoloslugu. Belki baska ulkeden multi almayi deneyebilirsiniz.

  • buf-e kür  (27.02.18 14:43:15)
verdiler, bir aylik, multi giris.

  • diye yazdim ama hep yalan  (08.03.18 17:18:56)