tıraş bıçağınız nedir, neyi önerirsiniz ?

sakal bende kaşıntı yaptığı için sürekli kesiyorum, cildim hassas. demin de tıraş olduktan sonra iğne ucu kadar birkaç kesik oldu, tahriş zaten var.
(git: gillette.com.tr ) şunu kullanıyorum ancak bunun da bim bıçaklarından pek farkı yok. neyseki sonuncusunu kullandım, yeni ne alayım a dostlar ?

edit: kolonya, after shave, köpük vb. önerileri de alabilirim tabii

mach3 memnunum.

  • basond  (24.02.18 23:34:44)
tahrişliğin sebebi hızlı kesmeniz olabilir. yavaş yavaş kesin. ben de sabahları tıraş oluyorum her gün yüzümden ziyade boynumda tahriş oluyor. bir kere de berberde deneyin bence tahriş olmayacaksınız.

  • blue eyes white dragon  (24.02.18 23:34:55)
hepsiburada'da fusion proglide çok uygun oluyor. tavsiye ederim. 5 bıçaklı olduğu için tertemiz kesiyor. bir de nivea balsam var. onun da fiyatı uygun. ikisi birlikte kullanıyorum tahriş olmuyor hiç.

köpük de denedim, jel de ayrıca krem de. bende en rahatı jel oluyor. herkes jelden memnun olmuyor nedense. ben sıcak suyla yüzümü iyice yumuşatıp jeli de güzelce köpürtüyorum ve hiç rahatsızlık vermiyor.
  • catch the arrow  (24.02.18 23:38:35)
Ben nadiren kullandığımda blue3 kullanıyorum, sıkıntı yok.

Önce suratını ılık suyla yıka, ardından köpük, jel vs. ne sürüyorsan sür ve 2-3 dk bekle. Rahatça kesilecek. Ben köpük kullanıyorum. Kuru kuru sürer dalarsan tahriş ediyor.
  • i was made for you  (24.02.18 23:46:28 ~ 23:47:06)
Gillette Blue III Ice

Daha iyisini görmedim hayatımda. Sakalları sıcak su ile yumuşayıp, güzel bir köpük kullanmak daha önemli tabii.
  • nawar  (25.02.18 00:14:00 ~ 00:14:54)
Tahriş istemiyorsan arko sabun fırça yaprak jilet kombosunu yapman lazım

  • glamdr1ng  (25.02.18 00:18:26)
gilette mach 3. ama elimdeki kartuşlar bittikten sonra geleneksel tıraşa geçiş yapacağım. bir araştır istersen.

tiraskeyfim.blogspot.com.tr
  • hemsta  (25.02.18 00:45:42)
Yazmışlar ama bi daha yazalim

Jel ve köpük yerine sabun olmadi krem
En kötü mach3 ama double edge yani yaprak jilet

Öncesine sıcak duş almak ii gelir

Iyi bir nemlendirici sebamed aftershave falan aloa velarali fln alkolsüz
  • all girls dream  (25.02.18 02:48:49)
En iyisi fırça ile sabun ya da krem deniyor. Arko sabun ucuzdur belki işini görür ama çok daha kaliteli sabun ve kremler var. Niveanın kremi iyidir mesela. Köpük hiç tavsiye etmiyorum kuru kuru sürünce bir işe yaramıyor jel daha iyi bence yüzünü ıslatıp kendin elinde köpürtüyorsun kuru olunca sulandırma şansın da var. Mach3 jelleri ya da niveanın jelleri de iyi bence.

Ben de yıllarca blue 3 kullandım memnundum ama mach3 ondan çok daha iyi bence f/p olarak en iyisi mach3. Fusion proglide falan çok pahalı ve denedim mach3e göre öyle aman aman iyi bir alet değilmiş o paraya değmez.

Jilet olarak en iyisi yaprak jilet deniyor yani eski usul aletin içine yaprak jileti takıp kullanıyorsun. Ayrıca her gün tıraş olan için de çok ucuz oluyor bir mach3 4-5 lira sonuçta.
  • bayc  (25.02.18 03:22:33)
Gillette Fusion Proglide Power

  • perfectum  (25.02.18 03:25:45)