Köpek pansiyon & eğitim

1 yaşında tatlış bir golden kızımız var. 2 haftalık günlük tatilimizde hem güvenle emanet edip hem de küçük eğitimler alacağı bir yer arıyoruz.

Söz dinliyor, çok da uyanık ama bir türlü "birlikte yanyana yürümeyi" öğretemedik, önden önden bizi çekiyor yürürken. Oyun oynama konusunda da çok başına buyruk. Top atınca geri getirme yerine alıp başını gidiyor :) ödül maması vs hiçbir şekilde alıştıramadık..

Bunun gibi küçük eğitimler alıp hem de biz tatildeyken güvenli bakılabileceği, daha önce köpeğinizi bıraktığınız, memnun kaldığınız bir yer tavsiye edebilirseniz çok sevinirim :)

Bu tip yerlerde köpeklerin dövülerek eğitildiğini, diğer köpekler tarafından da hırpalandıklarını vs okudum. Aklımın kalmayacağı iyi bir yer olsa nasıl rahatlarım anlatamam.

Çok teşekkürler şimdiden

O şekilde eğitim verilmez. Verilir de sizinle birlikteyken verilmesi gerekir. Köpekle beraber sahip de eğitilir çünkü. Bu tarz eğitimler küçük eğitim olarak verilmez, devamlılık gerekir. Hem sizin köpekle eğitime gitmeniz hem de öğrendiklerinizi kendiniz uygulamalısınız. Bu işi profesyonel yapan çiftlikleri araştırabilirsiniz yaşadığınız şehirde.

Çekme konusunda şunu tavsiye edeceğim; www.petburada.com

5-10 dakika çok şiddetli direniş, 3-4 gün hafif huysuzluklar, sonra alışır. Sakinleştiği vakit çıkartırsınız, devamlı da kullanabilirsiniz.

Top atınca geri getirme de ise yapacak bir şey yok. Bazı köpekler paylaşımcı yapıda olurken bazıları "bu da benim topum" diye ağzında topla dolanmayı sever, benimki de öyle.
  • once  (24.02.18 23:10:33)
sehir belirtmediginiz icin istanbul oldugunu varsayiyorum :) pansiyon olarak sariyerde tip top pet hoteli tavsiye ederim. isterseniz civar semtlere pet taksi hizmeti de var.

  • pide  (24.02.18 23:22:19)
Teşekkürler. Ever İstanbul

  • lambada  (24.02.18 23:28:14)
eğitimci olarak şöyle birine rastlamıştım: www.instagram.com

  • bir garip melek  (25.02.18 00:39:33)