omuz ağrısı

kasım ayında ayak bileğim kırılmıştı, haliyle 2 ay kadar spora ara verdim. sonrasında da ufak ufak başladım ama ayakta yapılan hareketleri yapamadığım için daha çok omuz kol göğüs çalıştım.

sağ omuz hafiften ağrı sinyalleri veriyordu, 2 hafta kadar önce de artık antrenmanın sonuna geldiğimde şu hareketi (goo.gl) yaparken aşırı ağrı oldu ve hemen antrenmanı bırakıp buz koydum. 1-2 gün buz tedavisine devam ettim, çok bir ağrı olmadı ama dinlendireyim dedim yine de. (sağlık sigortamla ilgili bir problem olduğu için de ortopediye gidemedim, bu hafta gidebileceğim anca)

bugün çok hafif ağırlıklarla deneme yapayım dedim. normalde yaptığım hareketleri yaptım, şınav, curl, bench press, triceps press vs. hiçbir harekette zorlanmadım. ağrı da olmadı. ama sonrasında böyle ince bir sızı olmaya başladı. yine her omuz hareketini zorlanmadan yapıyorum ama hafif sızlıyor işte. tam yerini de çözemedim garip bir şey. nasıl geçer bu acaba?

Sporda ağrı ve acı vücudun dilidir. Sana durman gereken yeri söyler. Onunla inatlaşmamalısın. Dur diyorsa durmalısın. Doktora gitmeni ve ne diyorsa onu yapmanı öneririm.
Bir de şu konuyu incele.
www.google.com.tr
  • oguz altun  (25.02.18 02:22:53)
Bence doktora gitme boşuna, üç tane hap iki tane krem verip dinlendir diyecek, bir de film çektir derse boşuna radyasyon. O hapları sürekli ağrın yoksa içmesen de olur zaten, tamamen geçene kadar ağırlık kaldırma. Benim ön kola olmuştu, üzerine gidince iyice pertledi ve 6-7 ayda ancak tamamen iyileşti.

  • i was made for you  (25.02.18 02:50:32 ~ 02:53:14)
Ağırlık olmadan boş elle lateral raise yapmaya çalış, yani kolunu bu pozisyonda yukarı doğru kaldırmaya çalış, omuz hizasına yaklaştıkça omuz başlarında ağrı şiddetleniyor ya da o noktaya kadar kolunu kaldıramıyorsan rotator'la ilgili bir problem olabilir, bir miktar ağrı olmakla birlikte omzunu rahat hareket ettirebiliyorsan basit bir tendon-kas hasarı olabilir sadece.

  • angelus  (25.02.18 17:52:14)
bunları yaparak güçlendirmen lazım. aynı şeyler bendede vardı bunları yaparak bitti. 4 kg lik dambıl kullandım ben. sen daha az kg ile çalışabilirsin. hatta önce su şişesiyle başla sonra dambıl.

www.youtube.com
  • xu  (25.02.18 18:04:06 ~ 18:05:42)