Hâlâ nasil zayif olabiliyorum?

Merhabalar
Simdi ben zamaninda baya zayif biriydim. 185 boyunda 60 kilo filan oldugumu bilirim. Spor beslenmeyle birlikte 2-3 yilda 80 kiloya yaklastim. Gobegim yok. Saglikli kilo aldim gibi. Ama buna ragmen hala gorenler 70 kilosun en fazla diyor. Sen imkansiz 80kilo olamazsin diyorlar. Sorum su, ideal kilomu yakalamisken 80 kiloyla hatta fazla bile olabirken ben hala nasil zayif gorunuyorum. Napayim kilo almaya devam mi edeyim. Su zayif goruntuden nasil kurtulabilirim?

Kasin fazladir, siki oldugundan da daha ince gorunuyorsundur.

Kas kutleni daha da arttirarak yapili gorunebilirsin bence.

Ama derdin bu olsun ;)
  • bugun hava gunluk gureslik  (24.02.18 21:40:56)
kas kütlen fazladır +1
1 kg kas ile 1 kg yağ arasında hacimsel olarak baya fark var. Sen sağlıklı ve doğru şekilde almışsın kiloyu. Sıkıntı yok bence.

  • basond  (24.02.18 21:42:59)
Kıyafetlerinde sıkıntı olabilir, slim fit'i keşfet.

Milletteki pervasızlığı da çözemiyorum, şişmanın yüzüne kimse şişman demezken rahat rahat ay sen ne zayıfsın diyebiliyorlar çük kafalılar.

------

Mesaj geçmişine baktım, aralıkta başlık açmışsın fitness'a başladım diye. İlk başlayışın mı bu? Öyleyse iki üç ayda inşa edebileceğin kas kütlesi çok az, yani kaslı değilsin, boyundan dolayı şişman gözükmüyorsun sadece.
  • i was made for you  (24.02.18 21:43:58 ~ 21:49:04)
Derdini seveyim. :) 185 cm boyla 80 kiloysan yapılı durmuyorsan da tığ gibi durduğunu da sanmam. Şüşko durmaktansa ince durmak iyidir, niye dert ediyorsun yahu?
Çok zayıf durduğunu sanmıyorum zaten, çevren abartmış.

  • thomson'un uzumlu keki  (24.02.18 21:44:29 ~ 21:45:17)
kurtulma abi kurtulma. onu yakalamak için insanlar kıçını yırtıyor. aynen devam. kas kütlen fazla, yağ kütlen az, o yüzden öyle. arkadaşın da dediği gibi kas kütleni daha da arttırarak yapabilirsin ama sakın kilo alayım diye abuk sabuk beslenme.

  • veritaslibertas  (24.02.18 21:45:12)
@i was made for you, ilk başlayışım değil ama doğru düzgün gittiğim söylenemez 3-4 ay gider 2-3 ay bırakan biriyim. son 3 yıldır filan aralıklarla gidiyorum. Sadece bir ara bileğim kırıldığı için 7-8 ay bıraktım. Söylediğin gibi öyle kas kütlesi filan yok ama şişman gözükmüyor değil zayıfım. Galiba kemiği ağır dedikleri kişi benim.

  • valarmurgulis  (24.02.18 21:57:14)