Konser Bileti ve Kul Hakki

Oturma duzeni olan bir konsere bilet aldiniz ve konser basladiktan sonra on siralardaki ve ust kategoriye ait bos yerlerden birine gectiniz. Bu kul hakkina girer mi sizce?

Bunu düşünüyorsan bile cennetliksin zaten takılma bu kadar :)

Bence girmez en nihayetinde gelmemişler, hem konseri veren kişi için de önlerde boşluk olması kötü etki bırakır boşlukları doldurmak lazım.
  • mutekebbir  (23.02.18 00:41:38)
Bos oldugu icin girmez bence.

  • stavro  (23.02.18 00:42:30)
öyle öyle başlıyor zaten.. Allah affetsin.

  • tsubasa  (23.02.18 01:01:27)
Tiyatroda ben anca arka sıralardan bilet bulup alabilmişken, arkalardan bile bilet almayıp (muhtemelen son dakikada geliyorlar) boş koltuklara oturan insanlar benden öne otururlarsa ben çok gıcık oluyorum ama bunun için itiraz edebilecek kadar da elimi güçlü görmüyorum. Tamam herkes izlesin, koltuklar da boş kalacağına birileri otursun hem oyuncu boş koltuk yerine bir insana oynamış olsun hem o insan oyunu izleme fırsatı bulmuş olsun, isterse oyuna gelmeyen kişinin yerine oturmak için ödeme yapsın isterse yapmasın, orasıyla ilgilenmiyorum ama ben oyundan 1 ay önce satışa çıkan bileti, satışa çıktığının ertesi günü aldım diye arkada kalmışken, alakasız birinin daha iyi bir yerden seyretmesi sinirime dokunuyor.

Fırsat bulmuşken içimi döktüm ama senin sorunun dinleyicilerle değil, mekan işletmesiyle ilgili olduğunu şimdi fark ediyorum :) Sen diyorsun ki "3 liralık biletim var, 5 liralık yer sahipsiz kaldığı için orada izlesem, bileti satan adamların hakkına girer miyim"
İlk aklıma gelen, bu hesapla, evet hakka gireceğin. Bir yanım diyor ki "Oranın sahibi geldi veya gelmedi. Sonuçta parasını ödedi, oradaki yeri kendine satın aldı. İşletmeci zaten parasını aldı onun" diğer yanım diyor ki "o durum, işletmeciyle müşteri arasında. sen 3 liralık yeri satın aldıysan, 3 liralık yerde oturur yahut 2 lira daha ödersin"
Bence işletmenin tutumuna bağlı. Adamlar itiraz etmiyorsa, rıza varsa sorun olmaz. Bu kadar hassassan, sorarsın bir görevliye, geç derse geçersin.

Ben biletli ve arkalardaysam, kulaklarını çınlatıp hakkına girerim ama :)
  • lazor  (23.02.18 02:03:43)
ön tarafı pahalı yapan kul hakkı yiyor asıl.
benim cemal reşit rey'de sürekli yaptığım taktiktir.

  • merhum  (23.02.18 13:50:36)
safları sıklaştırmak? trollemiyorum, gerçekten bununla bir bağlantı kurabilir miyiz acaba?

  • füt  (23.02.18 13:58:52 ~ 14:16:21)
@merhum,

olayin cemal resit rey'de gerceklesmesi tesaduf olamaz sanirim :)) demek ki genelde bos oluyor.

hayir yanina oturdugun adam oraya oturmak icin senin 2 kati kadar para vermis oluyor bir de. bilemiyorum altan.
  • brkylmz  (23.02.18 15:33:22)
Buna bizim oralarda şöyle derler: Bütün kuşları şeettin bir tek leylekler mi kaldı?

  • turkuaz  (23.02.18 16:23:32)
bi de sanatçı da istemez bunu. her yere dağılmış seyirci. ortası boş arkası dolu. salon boş bile olsa öneyığılmış bir gürüh daha iyidir onun için.

  • merhum  (26.02.18 13:22:02)