Çekirdek ailede etik

Kuralları nelerdir sizce? Aklınıza gekenleri yazarsanız çok sevinirim. Teşekkürler.

çekirdek aile içerisindeki anne, baba ve çocukların özlük haklarının; barınma ve beslenme haklarının yerine getirilmesi; kadının ve 18 yaşından büyük çocukların çalışma haklarına saygı gösterilmesi.
herhangi bir aile bireyinin ötekileştirilmemesi ya da herhangi bir aile bireyine üstün insan muamelesi yapılmaması
olabilir.
  • kafamabiseygeldi  (22.02.18 17:10:26 ~ 17:11:12)
Oooo süper konu.
Kişilerin olduğu yerde illa ki bir etik ilişki içinde oluruz; olumlu ya da olumsuz anlamda. Ailede bu etik bence daha dar anlamında değerler üzerinden yürümekte. Özellikle de değer eğitiminin ana merkezinin aile olduğunu düşünürsek temel kural: "koyduğun kurala uyacaksın" olmalıdır.

  • SiyamkedisiZorro  (22.02.18 17:13:57)