yargıtayın bozma gerekçesini öğrenme

önceki duyurum da bahsetmiştim;

1 davacı 70 davalı olan bir ortaklığın giderilmesi davası vardı. davalılardan biri temyiz etti yargıtaya gitti, yargıtay da bozdu.

bozma gerekçesini öğrenmeye çalışıyorum;

yargıtay ilgili kalemi aradım yerel mahkemeden alacaksın diyor

ilgili mahkeme kalemini aradım, müdüre hanım sadece temyiz edenle davacıya kararı gönderiyor kimseye gönderme zorunluluğu yok dedi salladı başından.

nasıl alabilirim diyorum, çeşme de mahkeme çeşmeye gel diyor!!!

ben bu gerekçeli kararı nasıl alabilirim ?

çeşme'ye falan gitmeye gerek yok. dosyaya tarafsanız kararı veren dairenin kalemine gidin, kararı istiyorum deyin, verirler. daha önce defalarca bu şekilde karar aldım oradan biliyorum.

  • fakirpislik06  (22.02.18 17:32:30)
avukat arkadaşınız varsa gidip açıp dosyaya bakabilir ama kopya alamaz.

  • argent dawn  (22.02.18 18:05:50)