autocad hatch sorunu?

selamlar;

bazen hatch yapmak istediğimde, örneğin kare içinde kare var ve ikisi arasında kalan kısmı taramak istiyorum, yapmıyor ve kenarlarda kırmızı daireler oluşuyor ki oralarda hiç bir birleşme hatası yok. kontrol de ediyorum. üstünden bir daha falan geçiyorum ama olmuyor. neden acaba?

i.hizliresim.com

regen yaz bir daha dene.

  • beyteper canavari  (22.02.18 13:59:18)
Çünkü autocad in en büyük sorunu Hatch. Regen yapın. Olmadı dosyayı kapatıp açın.

  • kafanguzelolmus  (22.02.18 13:59:30)
fillet ile birleştir olmadı region yap
o da olmadı dosyayı gönder, bakalım

  • mephistoo  (22.02.18 15:21:45)
Arada zoom in zoom out yap bir çay iç gel düzeliyor. Şaka yapmıyorum.

  • fatedtoloveyou  (22.02.18 18:39:55)
i.hizliresim.com

ekran görüntüsü bu. yeniledim, regen yaptım, kapatıp açtım olmuyor.

mesela regen yapıyorum sonra hatch yapıyorum, biraz önceki gidiyor sonra başka bir yerde bu hatayı veriyor. bir daha regen yapıyorum bu sefer yeni yerdeki kayboluyor eskisi bir daha çıkıyor.

üzerinden geçiyorum falan bana mısın demiyor :/
  • c1b2k3  (22.02.18 23:16:37 ~ 23.02.18 00:27:44)
asıl anlamadığım, rectangle ile yapıyorum iki dikdörtgen iç içe. çizimler arası boşluk olması, kesişmeyen yer olması imkansız.

kafayı yiyeceğim gerçekten.
  • c1b2k3  (23.02.18 00:25:29)
@mete kudur nickli arkadaş çözdü sorunu. tarama yapmak istediğim bölümlerin tamamı ekranda görünmeli arkadaşlar. ben o ince kısma yaklaşıyordum ve tamamı görünmüyordu. uzaklaşıp ince kısmı "denk getirerek" hatch yaptım ve oldu. tek sıkıntı yakalayabilmek. çünkü 180 uzunluk ve ben 0.5'lik bir alanı taramalıydım :/

  • c1b2k3  (23.02.18 02:01:39)