Üstü kapalı olarak maaş soran esnaf

Geçen girdim bir lokanyaya yemek yiyorum. Lokantacı başladı yok piyasalar kötü falan. Sizin durum iyidir değil mi piyasaya göre dedi. hee deyip geçtim. Yahu bu nasıl kafa ya ? adam utanmasa maaşın ne kadar diyecek. Böyle durumlarda sakin olmakta zorlanıyorum. Sinirlenmekte haklı mıyım sizce ?

direk haksızsınız. adamın belli işleri bozuk, sizdee piyasa nasıl demiş. maaşınızı sormamış bir şey yapmamış. esas sorun bunu takmak ve buraya yazacak hala gelmek

  • habula  (22.02.18 01:34:32)
Sizin durum iyidir derken çalıştığınız piyasayı veya mesleği işaret etmiş gibi geldi bana, bana da haksızsınız gibi geldi.

  • atom karincanin torunu  (22.02.18 01:38:17)
bizde de kötü demeni bekliyor. teselli edecek kendini

  • sttc  (22.02.18 01:40:07)
Pek haklı görmedim seni

  • all girls dream  (22.02.18 01:42:28)
yahu lokantacı geyiği yapmış işte ne var.

  • binder dandet  (22.02.18 01:44:31)
stresli olmayın derim

  • biravekahve  (22.02.18 01:46:25)
Haklısınız. Keşke çekip vursaydınız orada. Bu ne pişkinlik? Bu ülkede kimse haddini bilmiyor, ona üzülüyorum. Bir de keşke lokantadan çıktıktan sonra arkanıza baksaydınız geliyor mu diye. Maaşınızın peşine düşmüş adamdan her şey beklenir.

  • m e b  (22.02.18 01:49:43)
Gelirinden memnun değilsen sinirlenmen anlaşılır ama herif boş muhabbet açmış işte. Senin sektördeki durumu sormuş, aylık gelirini değil.

Başka bir şeye sinirlenip, sinirini adama mı odakladın acaba?
  • lazor  (22.02.18 01:51:41)
  • i was made for you  (22.02.18 02:22:26)
Her boka bu kadar kafayi takiyorsunuz ya. Ben mi manyagim yoksa tersi mi diye dusunmeden duramiyorum.

  • bedbed  (22.02.18 02:34:37)
haksızsın. adam ayaküstü muhabbet ediyormuş işte. sonuçta önünde menü var; milyarder de olsan on kat kilitleyecek hali yok. pireyi deve yapıyorsun.

  • sen git ben geliyorum  (22.02.18 03:58:32)
Hayatta hic derdiniz yok galiba. Olsa boyle sacma seyleri dert edinmezdiniz.

  • tosunpasa  (22.02.18 04:19:46)
Aynen utanmasa maasini soracak, ne kadar da buyuk ayip.

  • baldur2  (22.02.18 06:09:04)
adam bir şey dememiş abartmışsın.

  • prodeq  (22.02.18 08:54:33)
Nasıl bir ülke olduk bilmiyorum. Adamın teki gelip size ülkenin yerle bir ekonomisinden dert yanarak, en azından sizin kendinizi kurtarmış olma ihtimalinizi merak etme cürretinde bulunup teselli arayışında olabiliyor resmen.

  • onemoremile  (22.02.18 09:19:36)
hah işte bunun kadın versiyonu da "ay selam verdi kesin s*kecek" diye dolanır ortalarda.

he amk adamın işi gücü yok tek merakı senin kaç para aldığın, eve girerken de bayıltacak seni, bankamatik kartıyla da tüm mayışını çekecek.
  • hosein  (22.02.18 10:56:26)
bende bu maaş olayına bu kadar takılanları anlamıyorum, ben yakın çevreme çat diye küsüratına kadar söylerim, daha mesafeli olduğum kişilere de aralık veririm. hiç tanımıyorsam aralık genişler.

devlet sırrı değil ki maaşa göre mi muamele yapılıyor insanlara
  • tolga asp  (22.02.18 11:54:05)
esnaf geyiği +1

birde esnaf lokantalarına özel bir durum vardır. ilk kez gittiğinizde muhteşem bir yemek ve hizmet sunarlar. yemekler bol kepçedir. çorbalar lezzetli. fiyat inanılmaz uygundur.
bu arada esnaf arkadaş sohbet eder sizinle. mesleğinizi, çalıştığınız yeri öğrenmeye çalışır. ödeme yaparken cüzdanınızı, ticket kullanıyorsanız ticket bakiyesini, fiş koçanını gözler. sizin gelirinize dair tahminlerde bulunur.

sonra ki ziyaretlerinizde porsiyon gramı azalır. ikramlar biter. fiyat ilginç bir şekilde her gün azar azar artar. bahşiş bırakır ya da çok yerseniz sorun yok ama az yerseniz, bahşiş yoksa bir daha yüzünüze bakmazlar.

öğle yemeklerinde yemek yediğim restoranları genelde 3-4 haftada bir değiştirirdim bu yüzden.
  • cliquot  (22.02.18 11:54:55)
bence sen hiç evden çıkma

  • dafuq  (22.02.18 14:29:39)