Pixar Steve Jobs'un iştiraki değil miydi ?

Cahillik kapınıza kadar geldi;

Ben bu pixar'ın steve jobs'a ait olduğunu zannediyordum. Sonra sanırım onu disney almış ancak satış kısmında a steve jobs ile ilgili herhangi bir içerik haber v.s yoktu, bu pixar'ın steve jobs'a aitlik sanısı tamamen benim hayalgücümden mi ibaretti ?

o kurdu diye okudum sanki ben de.

apple'dan kovulunca gitti onu açtı. para kazandı sonra geri döndü falan. hikaye böyleydi sanki?

edit. para kısmını yanlış hatırladım. next'i kurup apple'a onu satıp para kazandıydı.
  • bir ileti paylastim  (21.02.18 18:00:46 ~ 18:05:11)
  • brkylmz  (21.02.18 18:01:35)
Pixar ilk olarak Graphics Group ismiyle Lucasfilm'in bilgisayar bölümünün parçası olarak 1979 yılında kurulmuştur. 1986 yılında 10 milyon dolar karşılığında Steve Jobs tarafından satın alınmıştır. Ocak 2006 yılında 7.4 milyar dolar karşılığında Disney'e satılmıştır.

  • kjswbdlkjfdlkj  (21.02.18 18:03:13)
Steve jobs apple dan ayrildiinda zengindi zaten, pixari satin aldi, appledan atildiinda girdigi is next computer di

  • selam  (21.02.18 18:03:51)
İlk başta 10 milyon dolar yatırıyor, daha sonra yatırımını 50 milyon dolara çıkararak %50 hisse sahibi oluyor. Disney satışından sonra Disney'de %7 hissesi oluyor.

Kaynak: Wikipedia
  • inheritance  (21.02.18 18:04:05)
pixar, steve gelmeden önce 'veresiye veren tüccar'ın resimdeki halindeydi. adamların ellerinde oyuncak hikayesi gibi bi fikir vardı ama paraları yoktu. steve de apple'dan kovulduğu ve next'te insanları dolandırdığı için kendine kaydadeğer bir uğraş bulma peşinde kademeli olarak yatırım yaptı. yine de pixar'ın kurucusu steve jobs demekte hiçbir hata olmaz çünkü steve'den önce pixar dediğimiz şey bir hiçti.

  • mehmed resad  (21.02.18 20:49:42)