Roaccutane alt/ast değerleri

Merhabalar, 2 aydır roaccutane kullanıyorum. İlk ay 20 mg daha sonra 30 mg kullandım fakat bu ay kendi doktorum izinde olduğu için mecburen başka bir doktora gittim. Doktor ilk olarak bana 40mg ilaç verdi fakat tahlillerim çıktıktan sonra alt ast değerlerimin baya bir arttığını farkettim, doktora sorduğumda antibiyotik ve ilaç kullanımıyla da ilgisi olabileceğini söyledi (yaklaşık 1 ay önce kullandığım antibiyotiğin şuan bir etkisi olur mu bilmiyorum) ve 40mg alabileceğimi ve yağlı/fast food yememem gerektiğini söyledi, sorum şu ki ben şimdi alt 41.93, ast 33,76 değerleriyle 40mg ilaç kullanırsam değerlerin çok daha artacağından korkuyorum. eğer kendi doktorumun izinden dönmesini beklersem de tedavide 2 hafta kaybediyorum. daha önce kullanan eden varsa en azından bu değerlerle ilaç alabildiler mi belirtirlerse gerçekten sevinirim.

Roaccutane kullanmadım doktor da değilim ama doktor size tavsiye ettiyse bu değerlerle kullananlar vardır. Bir de doktorun başlangıç değerlerini kontrol ettiğini düşünerek söylüyorum. Kendi doktorunuz 2 hafta sonra dönecekse ilacı verilen dozda kullanın, 1 hafta sonra tekrar kan tahlili yaptırın. Doktor döndüğünde de tekrar yapar elinizde bir hafta arayla alınan 2 kan değeri olur. Kendi doktorunuz da buna göre tedavi planını devam ettirir veya değiştirir.

  • curukturpkokusu  (21.02.18 13:49:41)