Fitness olmadan kilo verme

>>>Kendi imkanlarımla, dengeli beslenmeye çalışarak biraz kilo verdim ama daha yolum uzun.Sporu da bu sürece katmaya başladım.

>>>Yalnız bir sorunum var.Fitnessdan hiç keyif almıyorum, zorla gidiyorum gibi.Yüzme günleri benim için çok daha keyifli.Fitness bölümünde zaten hoca filan yok.Kendi kendime koşu bandı,eliptik vb yapıyorum bir süre.

>>>Ben diyorum ki fitness yerine sabah veya akşam yürüyüş ve hafif koşu karışımı bişiler yapsam,fitness olayını rafa kaldırsam.Yine de güzel ve nispeten hızlı kilo verebilir miyim?Fitness şart mı dersiniz? Beslenme olayını çözdüm gibi.Sadece spor kısmını soruyorum. Yüzme artı hafif koşu bana yeter mi?

Ağırlık çalışması olmadan verilen kilolar genelde havası sönmüş balon görüntüsüne neden oluyor, o nedenle ağırlık çalışmaları ile desteklenen kilo verme dönemi daha sağlıklı fakat sevmiyorsan yapacak bir şey yok sevmediğin bir şeyi uzun süreli devam ettiremezsin zaten. Bununla birlikte, kilo verme-yağ yakma faaliyeti özünde beslenme rutiniyle hormonların yönetimiyle alakalı bir konu, yaptığın sporun spesifik faydaları olmakla birlikte salt yağ yakımı açısından çok fazla bir değeri yok.

  • angelus  (20.02.18 17:17:54)
Bende de ters gelişti mesela olaylar. Yüzmeyi tam saatte 1 km'ye kadar çıkarmıştım ki şimdiden yazın gelmesiyle havuz anormal kalabalık olmaya başladı ve ben yapamıyorum, imkansız o kalabalıkta durmam. Spor salonunda da çok aksi bir durum olmadığı için farketmeden eve küçük bir spor salonu açmış oldum. olmuşum. mekik sehpası, dumble seti/halter barı, eliptik bisiklet, kapıya olmayan barfiks barında şınav, duvara monte barfiks barı, göğüs yayı, bir çift el yayı derken en son kendimi protein tozu almış olarak buldum. (günlük yediğimiz yiyeceklerden 50 gr bile protein alamıyorum hesaplayınca)

Konuyu toparlayamıyorum farkındayım ama anlatmak istediğim şey büyük ihtimalle fitness/ağırlık antremanının da bi eşikten sonra çok zevkli olması. Bence hemen kapıyı kapatmayın yani. Yüzme artı hafif koşu derken nasıl bir yüzme mesela? 1 saatte 100 kalori de olabilir bu 700 kalori de. Suda hiit de yapabilirsin laylaylom da takılabilirsin. Ama dayanamıycam yine ağırlığa gelicem. Kas kütlesi sana ne kadar fazladan kalori yaktırır bilmiyorum ama gün içinde fazla kaçırdığın karbonhidrat için bikaç set farklı bölge çalıştırıyorsun vicdan yapıp. Bu bir faktör. Yüzmede ve koşuda bu yok. Yapabileceğin maksimum belli. Ama bunlara ağırlık eklersen vücud adına işler çok daha sağlıklı ve kolay oluyor.

Tabii hepsinden önemlisi keyif alınan aktiviteyi yapmak.
  • onemoremile  (20.02.18 17:39:29 ~ 17:42:01)