Dogaüstü bir olay var

Viber'dan bir telefon geldi Bana bugun
Girdim baktim "Ahmet yilmaz" diye Biri. Fotografi da Var. Ama ben ne o ismi tasiyan birini taniyorum ne de simasini hayatimda gormedim.

Dedim ki "hayirdir kardes?" Dedi "yanlislik oldu pardon"

Şimdi ben bu sefer WhatsApp'taki arkadas listeme bakarken yine karsima bu tip çikti. Jeton şimdi dustu. Rehberime girdim ve yine aynı isimle kayitli bu eleman.

Ama sorun su: ben bu arkadasla hayatimda karsilamasmadim. Benimle aynı sehirde oturuyomus.
27 yasindayim bunamis olamam, bu elemani ne zaman kaydettim hic hatirlamiyorum. Ki sık sık rehberime girerim, temizlik filan yapardi

Bu ne virus olabilir mi arkadaslar?

Kimsin diye soruyorum, "onemli değil kardes, sil gitsin numarami" filan diyor.

Yani Adam benim kadar saskin değil duruma

çok ilginç bu olaya getirilecek açıklamaları çok merak ettim.

  • tantunizade murat efendi  (19.02.18 01:37:21)
Bir arkadasiniz kendince saka yapiyordur belki, siz farketmeden o isimle kaydetmistir filan.

  • a perfect lie  (19.02.18 01:39:31)
Ama rehberde kayitli olmasa soyle diyecektim,
Sanırım artik cep telefonu numaraları cok hizli kapanip baskasina satiliyor. Bir arkadasim numarasini degistirdiginde whatsapp da numarasini otomatik olarak degistirmisti, ekledim. Eski numarasini silmemisim ama. Bir aydan kisa bir surede numarada baska bi profil fotoğrafı vardı.
Benzer sey bir kere daha oldu, arkadasimin sevgilisinin fotoğrafını koydugunu sanip kinamistim, meger numarasini degistirmis ve eski numarası hemen baska biri tarafindan kullanilmaya baslamis.
Viber galiba kisi kendini nasil tanimlarsa size o sekilde gosteriyor, asiri emin degilim, eger bi kere size viberdan ulastiysa da telefonda bi senkronizasyon ayari mayari vardir otomatik kaydetmistir o isimle rehbere (?)
bir ihtimal,
  • a perfect lie  (19.02.18 01:42:26)
Telefon sifreli , ustelik etrafimda saka yapacak kimse yok. Cok ciddiyim telefon elimden dusmuyor ustelik

  • yarey  (19.02.18 01:43:30)
@a perfect lie: bak bu çok mantikli geldi

  • yarey  (19.02.18 01:44:34)
a perfect lie +1 . Ben de kuzenimin profilinde olmadık kişilerin fotoğrafını görünce şaşırmıştım. Numaranın hızlı el değişiminden kaynaklı şok hali yani. Yalnız karşı tarafın hafif trip içeren cevaplarına bir anlam veremedim. Gerçekten tanıyor olma ihtimalin olamaz mı?

  • dyg*dyg  (19.02.18 01:51:05)
@sumuklurakun ahakahakjaja... Adam da beni tanimadigini söylüyor... Ustelik biraz bezgin bi tip "kardes yeter artik soru sordugun, yarin isim Var uyucam birak artik pesimi" diyor...

Adam benim kadar buyutmuyor olayi yani. Sordum "yeni bi aldın bu numarayi?" , Hayir diyor.
  • yarey  (19.02.18 02:00:45)
Viberin ayarlarina baktim simdi, Add viber contacts to device contacts diye bi secenek var. Yani viberdeki adami otomatik olarak eklemis rehberinize. Bosuna darlama daha adami, buyutmussun biraz :D

  • Haldamir  (19.02.18 03:05:21)