Japonya gezi onerileri

15 Mart'da Japonya'ya gidiyorum 2 haftaligina. Var mi onerileriniz, kesin buraya git bunu yap bunu ye dediginiz seyler? Veya dikkat etmem gereken kurallar vs.

kobe beef ye, akihabara'da tüm gününü öldürme, odaiba'ya geçip rainbow köprüsüne karşı bir kahve iç.

  • guest9999  (17.02.18 22:00:46)
bahsis yok japonya'da asla.
kyoto mutlaka gorulmeli. kyotosuz olmaz.

  • dilemma of subscribtionability  (17.02.18 22:03:46)
Bence 2 haftada hiroshima ve kyoto'ya da gidebilirsin. Min 5 gun tokyo'ya ayirmak gerek, hiroshimaya 2 gun yeter, bir gunu miyajima adasi icin.
Kyoto kismina da bi 5 gun. Isterseniz gunubirlik nara'ya gidersiniz oradan.
Su cubuklarin icinden gecilen tapinaga gidersiniz (adini hic hatirlamiyorum shsjsj)
Golden temple belki...

Kyoto'da geisha lari gorursunuz, takilirsiniz.
Tokyo'da gece cikmalik golden gai diye bi bolge var.
karaoke yapin mutlaka.
Bir izakaya'da yemek yiyin.
All you can eat&drink restoranlara gidin, ortadaki ocakta pisiriyorsunuz etleri, baya iyi.

Suntory zero icin :D
Sushi, ramen vs
Tokyoda akihabara'ya gidin, fish market a gidin sabahtan. Ueno park, ginza vs gezersiniz.
  • kuehles blondes  (17.02.18 22:08:47)
Takilirsiniz derken geishalarla degil :D yanlis yazmisim.
Onsenler var, dovmeniz yoksa ugrayin mutlaka :D

Mobildeyim, editleyemiyorum.
  • kuehles blondes  (17.02.18 22:09:42)
@kuehles blondes ahahaha ben de kadinim zati. Aslinda bir geisha okulu falan varsa gitmek isterim.
niye dovme yoksa ayrica?

  • fearisthemindkiller  (17.02.18 22:19:48)
kyoto ve nara +1 (nara'ya gidemedim ama çok duydum). trafik lambalarının yeşilini kuş sesi ile dinleyeceksiniz.
şinkansen'e binebilirsiniz. hızlı tren.
ben osaka'ya gitmiştim güzeldi. kyoto ve nara zaten yakın buraya. tokyo'yu bilmiyorum ama gidilmeli mutlaka bu kadar zaman varsa. bir de tatlı pasta ile aranız iyiyse pastane gördükçe uğrayın.
cep telefonu için farklı bir band kullanılıyordu galiba. havaalanında cep telefonu kiralamıştım.
  • puc  (17.02.18 22:34:31)
Nara, kyoto, nachi falls ve kushimoto diyip cekiliyorum. Osaka yi merkez yapip bunlari gezersin sonra tokyo yaparsin. Japan railpass al en onemlisi bu.

  • kaynaklari etkin kullanamayan iktisatci  (17.02.18 22:36:20)
JR Pass ile gidin mutlaka.

Kyoto - Nara şart. Osakada pek bir şey yok 1 gün yeter. JR pass ile giderseniz ve kyoto'dan hiroshimaya geçecek olursanız yol üstünde Hyogo'ya uğrayıp Himeji kalesine bi geçebilirsiniz.

2 haftalık bir gezide Nara'da gidilecek tek bir yer var, geyiklerin olduğu park. Toudai-ji tapınağı da buradadır zaten.
Kyoto içinde Arashiyama'ya 1 gün ayırabilirsiniz, burada şu meşhur bambu ormanı da var.
Ginkaku-ji, kinkaku-ji, kiyomizudera Kyoto içinde gidilmezse olmaz yerler. Akşamları da Gion tarafında gider, oradaki nehrin kenarında oturup içebilirsiniz. Yine Gion taraflarındaki dar ara sokaklarda Geisha'ları gelip geçerken görebilirsiniz

Tokyo tarafında, Asakusa'da Sensouji tapınağı, Tokyo kulesi, Skytree (bunu dışardan görseniz de olur Sensouji'ye yürüme mesafesi zaten), Shibuya'daki scramble crossing, Shinjuku'da kabuki-cho(leş gece hayatı :D ),
Tokyo taraflarına gitmişken Kamakura'ya mutlaka gidin(gidecek olursanız o civardaki yerleri bir gün içinde tamamen gezebileceğiniz bir program yollayabilirim, mesaj atın)
Sakura mevsimine yakın gidiyosunuz, erken açmış sakuraları görebilirsiniz. Ama yağmurlu bi mevsim biraz da.

Tavsiye edeceğim yemekler: Ramen, udon, soba, tempura, gyoza, yakitori(tavuk), karaage, karee raisu (curry rice), çok paranız varsa kobe beef, ama yoksa zorlamayın. yakisoba, takoyaki. bunlar damak tadı sıkıntısı yaşamadan yiyebileceğiniz şeyler. tayyaki, mochi, daifuku, dango da tatlılar.
içkiler: ume-shu (ume diye bir meyvenin likörü, buzla tavsiye ederim), maccha'lı şeyler, herhangi bir convenience store'a gidip horoyoi-momo alın efffsane bi şey (şeftali pembesi bi kutusu var, üstünde de şeftali resmi), japon sakesi (nihon-shu)

aklıma gelenler bunlar şimdilik. iyi eğlenceler :)
  • kozmosta bir nokta  (17.02.18 23:23:17)
@kaynaklari etkin kullanamayan iktisatci jr pass alinacak 2 haftalik. Gidis donus Tokyo

  • fearisthemindkiller  (17.02.18 23:39:36)