Teyze oluyorum!?

En yakın arkadaşımın çocukları oluyor bugün, doğum başlamış. Apar topar izin aldım, biletimi aldım Eskişehir'e gidiyorum, direkt hastaneye geçeceğim.

Sorum şu: bebeklere (çünkü ikiz) altın zaten alacağım ama bugün götürmek gerekir mi yoksa önünüzdeki ay falan tekrar Eskişehir'e gittiğimde götürsem olur mu? Yordamı nedir bu işin? İlk kez teyze oluyorum *.*

al bi tane çeyrek git tak
bebeği görünce git tak hemen yakasına bir yere rahatsız etmeyecek.
zaten annesi sonra alıyor onu.
  • lonelyman  (16.02.18 07:56:03 ~ 08:15:45)
birer ceyrek tak

  • hot potato  (16.02.18 07:58:27)
bugün tak geç

  • cedex  (16.02.18 08:10:43)
işin adeti bebek doğunca takılmasıdır. bugünden takarsan bebek doğunca ya bi daha takıcan, ya da doğumda elin boş kalacak.

altını doğumda tak. şimdi kutlamak için elim boş gitmeyeyim diyorsan anneye bir hediye alabilirsin.

edit: yoğunluktan yarım yamalak okumuşum. pek faydalı bi cevap olmamış galiba.

sağlıkla büyüsünler.
  • kibritsuyu  (16.02.18 09:05:39 ~ 16:28:00)
@kibritsuyu şimdi doğuma gidiyorum zaten, ben oraya ulaştığımda bebekler doğmuş olacak sanırım :)
Ama apar topar çıkıp yola düştüğüm için altın falan alamadım, trenden inince direkt hastaneye gideceğim. Yarın nasıl olsa tekrar göreceğim diye yarın halletmeye karar verdim altın işini. Olur herhalde öyle?
Teşekkürler herkese ^^
  • kobuzchu kiz  (16.02.18 12:01:44)
500 lira tak : 2 çeyrek.

Ailenin dogum masrafıydı vb idi bence paraya daha cok ihtiyacı olacak altındansa
  • binder dandet  (16.02.18 12:06:49 ~ 12:08:08)