Yüksek lisanstan en son ne zaman mezun olunur?

2015-2016 güz döneminde yüksek lisansa başladım. Şu an 6. dönemimin içindeyim. Haziran'da dönem bitecek. Dersleri tamamlayalı çok oldu ama tezi sunmadım. Tezi Haziran'a kadar kesin olarak sunmam mı gerekiyor, yoksa yaz ayları içinde (bir sonraki dönem başlamadan) sunabilir miyim?

Dekan sekreteri yaza kadar hazırlarsam Temmuz-Ağustos gibi tezi sunabileceğimi belirtti ama YÖK yönetmeliğinde "Tezli yüksek lisans programları 6 dönem içinde bitirilmelidir." diye kesin bir ifade var. Hangisi doğru?

Muhtemelen yedinci yarıyıl başlangıcına kadar vaktin olması lazım diye hatırlıyorum. Çok da emin değilim. :/

  • antik depresan  (16.02.18 02:10:16)
yeni yönetmelikte 4+2 yarı yılınız var. yani 2 sene içersinde mezun olamazsanız 2 yarı dönemde mezun olmanız gerekiyor. aksi takdirde atılıyorsunuz. ben de aynı dönemde başlamıştım. yaza bırakmadan bitirdim 1 ay önce.

6. yarı dönemin sonuna kadar bitirmeniz lazım. haziran temmuz olabilir. öğrenci işleri daha iyi bilir.
  • false pretension  (16.02.18 02:29:33)
2014 girişliyim ve şu 3 yılda bitirme muhabbeti gelince herkes 2016 girişli sayıldı. Ben de bu dönem bitirmeye çalışıyorum. Yazın savunabilirsin dendi bana da.

  • taktikmaktikyokbambambam  (16.02.18 02:32:18)