Cok tatsizim

10 gunluk sure doldu. Yara hala iyilesmedi. Ilk gunler nasilsa duzelir diyordum. Yarin dr'a gitmeliyim ama gitmeyecegim. Gidersem biopsi yapilip meme tamamen kapatilacak. Oglum daha 22 aylik. Diger memeyi versem de istemiyor. O agliyor ben agliyorum. Ikimiz icinde oldukca travmatik oldu surec.

Umut veren bir seyler soyler misiniz? Hani gecerdi? :(

Gecmez, daha da kotu olabilir.

(Yukarida yazdigima uzulmemen gerektigi gibi belki yazilacak diger seylere de sevinmemen gerekli.)
  • Traveller  (15.02.18 23:25:30)
geçmiş olsun, bu kadar üzmeyin kendinizi, biopsi olsun bakalım ne çıkacak.

meme kapatılacak kısmını anlayamadım. yaranın da nasıl bişey olduğunu.
  • killerbee  (15.02.18 23:25:48 ~ 23:29:01)
Rahatsizlik ne bilemedim ama sagligin sozkonusuysa gitmemek gibi bir secenek yok.alternatif bir kac doktora daha gorunebilirsiniz ama gidin.bir de aslan parcasi olmus 22 ay ,gayet uzun sure emmis askere gidene kadar emecek halide yok,alacagini almis,kasma kendini bu kadar.acil sifalar.

  • duptıs  (15.02.18 23:30:04)
neyse ki ufaklık yeterince büyümüş. dert etme. diğer memeden emer, emmezse de bırakır muhtemelen. senin sağlığın ve ruh halin bebeğin için dahi sütten daha önemli şu anda. sabırlı olman lazım. lütfen doktora git yarın.

  • bxgx  (15.02.18 23:31:14)
@killerbee 20 gun kadar once mememde emzirmeye bagli oldugunu dusundugum bir yara acildi. Usg falan cekildi. Meme ic katmanda kalinlasma oldugu ve paget hastaligi olabilecegi soylendi. Yara alani genis olacagindan kapanacak meme dedi dr.

  • uzun kulaklı yalnız tavşan  (15.02.18 23:35:34)
Acikcasi emziremeyecegim diye uzulmuyorum. Oglan geliyor aciyor opuyor bam olmus anne diyor agliyor. Ona anlatamiyorum buradan emilmeyecek diye. 10 gundur evde kiyamet halinde. Meme gidecek diye beni tuvalete bile birakmiyor. Haline uzuluyorum. Kendim icin korkuyorum vs vs.

  • uzun kulaklı yalnız tavşan  (15.02.18 23:37:20)
Geçmiş olsun , gidip bir gözükün belki umduğunuz kadar kötü değildir. Acil şifalar diliyorum.

  • Kusursuz dostlarin dort ayagi vardir  (15.02.18 23:38:26)
anladım , gördüğüm kadarıyla sadece meme ucu kapanma olayı oluyor, aklıma daha kötü şeyler gelmişti. evet bebiş öteki memede emebilir, zaten büyümüş kocaman olmuş.

siz daha neyin ne olduğunu tam çözmeden bence bu kadar üzülmeyin, kendinizi germyin, evet zor bir süreç, insan canı olunca mevzu, herşey çok ciddileşiyor ama öğrenmek lazım.

bir de bir doktorun dediği, öteki doktorun dediğiyle de uyuşmayabiliyor çoğu zaman.
  • killerbee  (15.02.18 23:38:43)
2 ayri doktorun suphesi ayni maalesef. Ilacla gecerse emzirme yarasi derdik ama gecmezse paget olma riski artiyor demisti.

  • uzun kulaklı yalnız tavşan  (15.02.18 23:40:32)
her ne olursa olsun, bulabileceğin en büyük şifanın kaynağı sensin. senin moralin ve pozitif olman.

bunu lütfen hepiniz idrak edin.

ayrıca senin 1 birim mutsuz olan, bebeğe 2 birim olarak yansır.
  • killerbee  (15.02.18 23:42:06 ~ 23:44:19)
Canınız tabii ki sıkkın olur. Kim bir zorluğu “Oh, yaşasın” diye karşılayabilir ki.

Oğlunuz yeterince büyümüş. Ya, o 3-4 ayşık olsaydı şu an. Başlarda zor da olsa mamaya alılanilecek yaşa gelmiş. Şu an zor olsa bile onun için endişelenmeyin. Çok çocuğun biberona, mamaya geçişte sıkıntısı olur. Abim annemin kaşına, yüzüne piskürtürmüş mamayı örneğin; yutmazmış. Şimdi, dana kadar, sağlıklı adam oldu. Anlık bunalımlar geleceğimizi o kadar da etmiyor, gelecek parlak :)

Ama kendinizle ilgilenin. Henüz teşhisiniz yok, hadi olmuş olsa bile tedavisiz hastalıklar değil bunlar. Şimdi sıkıntıda olsanız da, ileride güzel bir gelecek için şimdi bununla mücadele etmek dışunda yolunuz yok. Ki hatta şu anda mücadele edecek bir şeyiniz de olmayabilir! Siz sakin olun, kendinizi önem verin ve kendinize bakın; güzel gelecek sizi bekler. Bu güzel gelecek biyopsi sonrası rahatlayıp çocuğunuz mamaya alıştığında da olabilir. Kaçarak ve inkar ederek çocuğunuzu ve kendinizi bu gelecekten mahrum bırakmayın.
  • aychovsky  (15.02.18 23:46:41)
Gecmiş olsun iki oğlum var eaim yaklasık 18 ay emzirdi ikisinide.
22 aylık olmus cocugun için uzulme o alacagını almıs versen 5 yasına kadar hayır demez. Sen sağlıgını düşün

  • steward  (15.02.18 23:48:17)