kavga desem değil, dövüş desem değil

abi iki gün önce sincan organize sanayi'nin sincan tarafındaki kapısının az ötesinde gördüm.

iki tane adam yerde bildiğin dövüşüyor. bayaa yumrluklu falan. ama etraflarında da 3-5 tane daha adam var, gayet sakinler. biri duvara oturmuş sigara içiyor, biri yere çömelmiş, biri hiç bakmıyor bile.

ne yapıyordu lan bunlar? kavga ediyor olsalar etraftakiler bi ayırmaya veya onlar da katılıp dövmeye çalışır.

kafes dövüşüne özenmiş bahis oynayan tipler olsa bi heyecan olur, vur çenesine kır ağzını hadi olum falan gibi bi hareket olur.

fight club'çılık mı oynuyorlardı neydi? o civarda oturan çalışan varsa gördünüz mü böyle bir şey? 2 adam dövüşüyor, 3-4 adam da etrafında gayet sakin mal gibi takılıyor. öyle tinerci bebe falan da değil koca koca eşşek kadar adamlar.

sanayi yeri olduğuna göre boğuşuyorlardı bence.

  • tosunpasa  (15.02.18 19:32:30)
Şakalaşıyorlardı muhtemelen.

Öyle koca koca adam demeyeceksin sanayici de olsa arada çocuk ruhları ortaya çıkıyor, birbirlerine bijon anahtarı fırlatmanın ötesine geçip yerlerde şen şakrak yuvarlanıyorlar.
  • chicha  (15.02.18 19:38:01)
Yav bazı adamlar öyle çocuk gibi dalaşıyorlar, eğlenceleri bu oluyor. Ben de defalarca denk gelip hayret etmiştim. Bir gün kahve gibi bir yerdeydik arkadaşlarımla. Bir tane adam başka bir adamı (sonradan arkadaşı olduğunu anladığımız adam) elindeki sopayla bağıra çağıra kovalıyor, "Gel lan şunu bir tarafına sokmadan rahat yok!" diye küfürler ediyordu. Herkes hayretle izliyordu. Sonra elinde sopa olan adam geri dönüp kahkaha atıyordu. "Nasıl da yendim ama onu?" diye arkadaşlarına sordu. "Heheh. Topuklaya topuklaya kaçtı. Geçen günün öcünü aldın valla. Neyse, bu kadar yeter. Ben arayayım da gelsin. Sende onun çayını hazırla. Heheh." dedi onlar da.

Ben ve arkadaşlarım da kendi aramızda gülüştük şaka olduğunu anlayınca.
  • m e b  (15.02.18 19:44:37)
birbirlerine bilenmişlerdir, etraftakilere siz karışmayın biz hesaplaşıcaz demişlerdir. 2-3 dk sonra ayrılacaklardır

bu dediğim tabi böyle bi ihtimal de var anlamında.
  • ssiradanbirigibi  (15.02.18 22:04:55 ~ 22:05:31)