Photoshop 2018 CC

Merhaba,

Ya bu yeni versiyonda neler değiştirmişler?
Önceki bilgisayarımda da CC vardı ama hangi versiyonu bilmiyorum. Şimdi yeni bilgisayarda bu 2018i kullandım ilk defa, bi de uyumadığım geceye denk geldi. Arkadaş, "Taşı" aracı ile, hani şu toolboxtaki ilk araç, yıllardır yaptığım bir sürü üst üste resim varken sağ tıkla>istenen layerı seç>taşı yapmayı her denediğimde kendiliğinden gidip başka layerı seçip oradaki objeyi seçiyor!! deli etti beni.. Neyi değiştirmişler, ben bunu nasıl normal yaparım? belki kullanışlı bir özellik getirmişlerdir ama gıcık etti beni bu hali.

Teşekkürler

Move tool seçiliyken yukarıda "auto select layer" işaretli mi diye bir baksanıza? O işaretli gelmiş olabilir, çok eski sürümlerinden beri var gerçi bu özellik.

planetphotoshop.com
  • kobuzchu kiz  (15.02.18 15:45:31 ~ 15:45:44)
doğru ya, sabah bi ara kapattım ben onu. Başlığı yazdıktan sonra deneyeyim dediğimde olmadı yukarıdaki olay, ama tiki kaldırdığımı unutmuştum. Bana hep seçilisiz denk gelmiş herhalde hiç seçenek işaretliyken kullanmadım.

  • senolll  (15.02.18 16:08:45)