kedim kabız ve kusuyor.

www.eksiduyuru.com
önceki duyuru nasıl link veriliyor bilmiyorum. kabız onlarca kez kumuna gitti. 10 gün önce ateşlenmişti. antibiyotik verdik bir hafta ondan mı bilmiyorum. iki kez kustu. genel durumu iyi ama aşırı endişeliyim. veterinerler teşhiş konusunda çok zayıf...kediler teşhiş koyamadan hastalıkları ilerliyor... zeytin yağı içiridim ama sorun sanki başka bir şey.. yardım görüş önri hepsine açığım

kusmuğuna bakabildiniz mi? çok tüy yutmaktan kabız olabiliyorlar. malt macunu kullanıyor musunuz?

  • false pretension  (15.02.18 02:13:55)
yok öyle bir şey değil sırf mamaydı. sanırım kaka yapamadığından oldu.

  • ser  (15.02.18 02:19:16)
kendi kedilerim üzerinden konuşursam, çok hızlı mama yedikleri zaman mamayı direk kusabiliyorlar.

kabızlık konusunda başka veterinere gidin. malt macununu sorun. size gerekli tedaviyi önerecektir.
  • false pretension  (15.02.18 02:21:13)
benim kedim kustuğunda veteriner elle muayeneden sonra hemen röntgen çekti bağırsakta bir tıkanıklık/yabancı cisim var mı diye? hem dışkı yapamama hem kusma sıkıntı olabiliyor çünkü. öyle bir durumda yemek de yemedikleri için bir süre sonra hem halsiz kalabiliyor hem de bağırsak hareketleri iyice yavaşlıyor. başka veterinere gidip röntgen isteseniz?

  • ofelia  (15.02.18 10:47:08)
benimki kabız olduğunda poposuna pamukla zeytinyağı sürüyorum. yaş mamanın içine de bir tatlı kaşığı zeytinyağı karıştırıp veriyorum gerçi siz içirebilmişsiniz. başka veterinere gitmeniz iyi olur.

  • boyalı kuş  (15.02.18 11:17:24)
kedimin anüsünde bir kitle var. kedim işkence görmüş bir kediydi. bir kulağı yoktu. tek parmağı kırık ve yanlış kaynamıştı ve sanırım tecavüze uğramıştı. bugün röntgende kalçasının da kırılıp yanlış kaynağını gördük. bu kadar acı minicik bir cana çok değil mi?şuan onu kanser olma ihtimali ile çok yıkıldım. bu aacıklı hikaye mutlu bitecek diye düşünmüştüm.

  • ser  (15.02.18 15:48:25)
bu hikaye onun için olabileceği en güzel halinde, hasta olması dışında. daha önceki yaşadıklarından sonra sizin gibi ilgilenen, onu seven biriyle yolu kesişmiş. şu anda seviliyor, karnı doyuyor, huzurlu uyuyor sayenizde. ona yuvanızı açmasaydınız o zaman mutsuz bir son olabilirdi. dünya üzerinde iyi vakit geçirmesi için didinen bir var ve eminim bunun farkında olduğunu gösteriyordur.
umarım yakın zamanda çok çok güzel haberlerini alırsınız.

  • boyalı kuş  (15.02.18 15:55:32 ~ 15:58:47)