bende mi bir sorun var, yoksa bütün erkekler böyle mi düşünüyor?

ya da hep cahil cühela ve kırolarla aynı ortamlarda olduğumdan mı?

olay şu: rahat hareket eden bir kız arkadaş, okul ya da iş hayatında. erkeklerle kankadır, okey oynamaya gider, mesajlaşır whatsapp ya da sms... cooldur yani. ben severim böyle kızları ama hemen o kızla ilgili, en hafifinden "hafif" dedikoduları çıkar ve daha fazlası... onunla ilgili imalar, şakalar vs

bayağı bir süredir, hiç aynı dünya görüşünde olmadığım insanlar ve hiç de sevmediğim insanalarla iş arkadaşlığı yapıyorum. mekan değişse de tipler aynı tornadan çıkmış gibi. öncesinde üni.de de bu tipler vardı yığınla. yani cahillik, kıroluk derken, sanki üni. öğrenci ya da mezunlarının hepsi adammış gibi algılanmasın.

ben mi fazla iyi niyetliyim ya da sorunlu, erkeklerin geneli mi sapık ya da bu recep ivediklerle takıldığımdan mı bana öyle geliyor?

önemli deep not!: "düşürme" gibi geri zekalı tabirlerle gelmeyin, soruya odaklanın. öyle bir niyetim ya da amacım yok!

erkeğim ama net %90 dediğin oran. Net abi ya, bir kadına insan gözüyle bakamıyor hayvan oğlu hayvanlar. Sorun onlarda, heriflerin dünya algısı o kadar dar ki yani ne desen boş.

  • dilligaf  (14.02.18 06:06:34)
"hep cahil cühela ve kırolarla aynı ortamlarda olduğumdan mı?"

evet, muhtemelen.
  • ateistanbul  (14.02.18 06:50:14)
Ülke kültüründen, cinsel açlıktan kaynaklanıyor. Bu tip konularda yoz bir kültüre sahibiz. Ayrıca şu da var; Sadece kadınlar değil hemcinslerimiz de ciddi dedikodu yapıyor ne yazık ki. Yaş farketmeksizin kimisinde mekanizma çalışmadığı için çeneye vuruyor, kimisinde bünye fazla enerjiyi tolere edemediği için çeneye vuruyor, bir şekilde o dedikodu ortaya çıkıyor.

Siz de nasibinizi öylesine almışsınız ki ; "önemli deep not!" diye belirtme ihtiyacı duymuşsunuz. Tesbitinizde çok haklısınız. Kendinizi bir şekilde o ortamlardan, en azından o dedikodu anlarında ufak da olsa tepki koyarak uzak tutmak sizin için daha sağlıklı olabilir.
  • allegrezi  (14.02.18 07:05:21)
Cool'un tanımı başkadır, hafifin başka. Farkı yaratan, kişinin karakteridir bence. Karşındaki hafifmeşrep tanımına birebir uyan biri olsa bile bunun imasını şakasını yapan, kafasını buna takan adamın karakteri ondan daha hafiftir. Bunu eğlenceli/komik buluyorsa zekası da hafiftir. Tamam kimsenin yaşadığı hayata kimse bayılmak zorunda değil ama senin değerlerine uymayan biri varsa, seninle alakası yoksa bu insanın, zihninde "ignore" eder geçersin. Kafayı takmak, önem verdiğini gösterir ama aşağılayıp durur. Bu taraftan bakınca kedinin uzanamadığı ciğere mundar demesine benziyor olay. Uzansa tek lokmada yutacağını da inkar etmezler ama böyle modeller.

Hayır herkes böyle değil. Dediğine göre, kafadan sen değilsin mesela. Sadece, sesi çıkanlar bu modeller.
Bunun yanında, uzaydan beş dakika önce inmiş gibi, böyle şeylere hayret etmek bende hep samimiyetsiz hisler uyandırıyor.
  • lazor  (14.02.18 08:03:14)
o kişiler olaya nasıl bakıyolardır, tam sizin kastettiğiniz ne anlayamadım.

şu hafifmeşrep, hafif olmayı, sadece davranışlar değil hal tavır da belirler, hatta o hal tavır daha belirgin bana kalırsa. yani bir ev hanımı teyzeciğimiz denilebilcek durumda bir kadın da hafifmeşrep olabilir.
  • dafaisss  (14.02.18 09:06:14)
Acemi'ye katiliyorum. Iki espri yapıp gulmen bile aa bu kız çok kafa ya, kesin her akşam biriyle sevişiyordur algısı yaratmak için yeterli sebep. Kendini bozma, hep böyle ol.

  • geçerkenugradım  (14.02.18 10:26:48)
...muhtemelen orta seviye ekonomili bir aileden geliyorsun, eğer birinci tahminim doğruysa sonrakiler de doğrudur. Hata bir kere ailededir, komşuluk ilişkilerini seviyorlardır, bir kademe üst eğitim-ekonomik-sosyal yapıdaki semtleri tercih etmiyorlardır. E tabi bu durumda olan sana oluyor hep yarım bırakılmış ilişkiler ve dışlanmış gibi hisseden bir sen oluyor.
Bunların dışında evet 'aferin delikanlı' tanımına girmek isteyen gençlerle doludur, kültür bu şekilde televizyondaki dizilerin de yardımıyla halka aktarılıyor. O aferinci teyzeler sikti attı her şeyi zaten...

  • onunsihirlikelimesivar  (14.02.18 12:33:41)
okey oynamaya gider, mesajlaşır whatsapp ya da sms... cooldur yani. :)) o çevreyi terk et!!

  • La Femme D'argent  (14.02.18 13:03:48)
O cevreyi terk et!

  • Traveller  (14.02.18 15:09:00)
ırkım maalesef boyle. o cool kişisi iki espri yapsa; ' lan bu bana mailli galiba ' diye düşünür. ülkemizde normal olarak bi kız bir erkek arkadaşlık yapamıyor bu yüzden..

  • czn  (14.02.18 15:39:23)
okey oynamaya gider... bunun nesi coolluk ya? görsem kaçarım ben.

  • fleur du mal  (14.02.18 19:46:49)
Kasinti olmayan, arkadaslariyla gercekten arkadaş olan kiz arkadaslardan bahsediyorum. Rahatlik/cool olmaktan kastim bu.

Bayagi bir eleme oluyor, insanlari taniyorum bu arada. Mecburiyetim bir bitsin, bircogu hayatimda olmaz. Bu, sosyal platformlarda da oyle. Eksi ve duyuru var zaten simdilik.
  • runagain  (14.02.18 19:53:53)